Відсутність сніданку загрожує виникненням атеросклерозу

0
211

Сніданок по праву вважається самим головним прийомом їжі серед тих, які людина здійснює за день, а відмова від нього може призвести до великої кількості небажаних наслідків. Наприклад, нещодавно вчені з Американського коледжу кардіології з’ясували, що відсутність сніданку може призвести до формування серцево-судинних патологій, зокрема, до атеросклерозу.

Для підтвердження своєї теорії дослідницька група провела масштабне наукове дослідження за участю більше 4 тисяч співробітників банківської сфери у віковій категорії 40-54 років. Всі учасники були розділені на 3 групи. У першу категорію увійшли ті особи, які звикли снідати щільно, другу складали люди, завтракающие у міру свого бажання, а третя-включала в себе тих, хто вважає, що замість ранкового прийому їжі краще випивати чашку кави або стакан соку. Варто зазначити, що на момент початку такого експерименту у випробовуваних в історії хвороби були відсутні серцеві захворювання.

Всіх людей попросили протягом 15 днів запам’ятовувати або записувати інформацію щодо того, що і коли вони вживали в їжу. Крім таких даних вчені також враховували показники ІМТ, концентрації холестерину в крові, пристрасть до шкідливих звичок і ступінь фізичної активності.

По завершенню такого наукового дослідження стало відомо, що атеросклероз сформувався у 57% людей з першої категорії і у 75% осіб з третьої групи. Однак, за словами вчених, не сама відсутність сніданку провокує проблеми з серцем, а подальші рясні прийоми їжі. Більш того, стало відомо, що ті, хто не снідає, частіше страждають від зайвої маси тіла та підвищених показників артеріального тонусу, а також вживають велику кількість алкоголю і мають звичку викурювати багато сигарет.

Тим не менше, дослідники стверджують, що ще рано робити якісь остаточні висновки, оскільки ті особи, які відмовляються від сніданку, в даному дослідженні становили лише 3%.