Відвідування сауни врятує від багатьох проблем зі здоровям і продовжить життя

0
204

Вчені з Університету Східної Фінляндії встановили, що регулярне відвідування сауни надзвичайно корисно для людського організму, а саме рятує людей від розвитку деяких небезпечних захворювань. Це в свою чергу, значною мірою продовжує життя і попереджає розвиток передчасної смерті.

Прийти до такого висновку авторам дослідження вдалося після того, як вони протягом більше 20 років вивчали клінічні дані і спостерігали за станом здоров’я понад 1600 представників чоловічої статі.

В першу чергу, було встановлено, що відвідування сауни приблизно 4-7 разів на тиждень, знижує показники кров’яного тонусу, а також на 50% знижує ймовірність розвитку гіпертонічної хвороби. Це пояснюється тим, що високі температурні показники стають причиною прискорення серцевого ритму і розширення кровоносних судин, а це, як відомо, покращує процеси кровообігу.

Також стало відомо, що таке проведення часу зменшує шанси на виникнення запального процесу в легенях і формування респіраторних захворювань. У цьому випадку тепло перешкоджає накопиченню рідини в цих органах і нормалізує їх вентиляцію.

Більше того, подібне наукове дослідження показало, що любителі сауни в кілька разів рідше стикаються з серцево-судинними недугами і інсультами, а також найбільш рідко отримують такий діагноз, як «набуте слабоумство».

Подібні позитивні властивості від відвідування сауни доцільно відносити і до слабкої половини людства. Однак, є єдина відмінність, що стосується регулярності такого виду відпочинку. Таким чином, жінкам, рекомендується відвідувати сауну 3-4 рази в тиждень. При цьому наголошується, що це категорично заборонено робити в період протікання менструації, а також під час виношування дитини.