Використання варфарину при миготливій аритмії збільшує ризик деменції

0
216

Миготлива аритмія є відносно поширеним станом, а з-за старіння населення вона стає все більш поширеним явищем. Це зростання відображається у підвищенні використання препарату варфарину, зменшує тромбоутворення крові. Препарат вже врятував безліч життів, але нове дослідження показує приховану небезпеку – підвищений ризик розвитку деменції у хворих з фібриляцією передсердь.

Варфарин використовується вже більше половини сторіччя; зараз, близько 20 мільйонів американців приймають його.

Миготлива аритмія (МА) – це аномально швидке і аритмічне скорочення серця. Близько 2,7 мільйонів американців живуть з МА. Вона збільшує ризик інсульту у п’ять разів. З цієї причини варфарин, є потенційним спасителем.

Оскільки згустки крові можуть серйозно впливати на функції мозку, вони збільшують ризик розвитку слабоумства. З іншого боку, розрідження крові збільшує ймовірність кровоточивості судин мозку, що може також чинять негативний вплив на функції мозку.

Нове дослідження, представлене на 37 Щорічній Науковій Сесії Спільноти Ритму Серця, використовувало дані більш ніж 10000 пацієнтів, щоб дослідити зв’язки між варфарином, недоумством і МА.

Кожен з учасників дослідження довгостроково користувався варфарином. Деякі використовували препарат для лікування МА, інші для різних станів, включаючи тромбоемболії і клапанні хвороби серця. Ніхто не мав історію деменції.

Через 7 років вчені виявили, що деменція була більш поширена у групі МА на 5,8% порівняно з 1,6% в контрольній групі.

Було показано, що люди, які використовують варфарин при МА на довгостроковій основі, збільшують темпи судинної деменції та хвороби Альцгеймера в порівнянні з іншими людьми, що використовують варфарин.

Варфарин є завідомо складним препаратом у плані управління терапевтичної дозуванням. Грань між згортанням крові і кровотечею дуже тонка. Кожен пацієнт реагує індивідуально на варфарин, і кілька факторів можуть вплинути на ефекти препарату. Крім того, для розвитку його дії в організмі потрібно час. Ці сукупні фактори і роблять лікування варфарином настільки складно контрольованим.

Незалежно від якості управління варфарином, ризики недоумства все ж збільшуються, тобто як висока, так і низька дозування однаково негативно впливає на ризики розвитку деменції.

Результати мають велике значення, адже важливо знати про всі ризики, пов’язані з лікуванням.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com