Використання віртуальної реальності в кардіохірургії

0
209

Технології віртуальної реальності, протягом останніх років, удосконалювалися великими темпами. Технічні труднощі і неприпустимо висока ціна довгий час тримали цю технологію поза полем зору, у рамках використання в кардіохірургії.

Хоча деякі медичні спеціальності вже використовують віртуальну реальність (ВР) в якості навчального посібника, до використання при операціях справа не доходила. Тим не менш, остання новаторська операція може сигналізувати про початок розширення використання ВР при операціях на серці.

У доповіді, опублікованій в Канадському Журналі Кардіології, описується перша операція у людини, що використовує технологію ВР і Google Glass.

Команда кардіологів з Інституту Кардіології у Варшаві, провела процедуру реканалізації при хронічної оклюзії правої коронарної артерії. Цей тип операції часто називають «останнім рубежем у інтервенційної кардіології» з-за його непередбачуваності в успіху і пов’язаними з нею труднощами у візуалізації закупореної артерії на поточний технологічний момент.

Черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ) проводиться у пацієнтів, коли коронарні артерії стають небезпечно вузькими. Катетер з невеликим балоном, прикріпленим до кінця, вводиться в проблемну область через судини руки або паху. Балон, під контролем комп’ютерної томографії, маневрує в проблемній ділянці. Хірург роздуває балон, для відкриття просвіту артерії. Коли видаляють балон, залишають стент, щоб зберегти прохідність судини.

Операція являє собою серйозну проблему для хірурга, часто доводиться працювати наосліп, як у випадках із загальною оклюзією. При цьому зона візуалізації зменшується. КТ-ангіографія (КТА) є неінвазивним способом візуалізації коронарних артерій, з використанням потужних рентгенівських променів.

Розширена візуалізація 3D можливостями при КТА може бути в буквальному сенсі порятунком. Тим не менш, економічні і технічні фактори, в даний час перешкоджають загальному використанню технології.

Кардіологи зуміли виконати таку інноваційну операцію у 49-річного чоловіка, використовуючи КТА проектори, поміщені усередину надеваемого пристрою ВР, заснованого на поєднанні технології Google Glass, з оптичним шоломом віртуальної реальності.

Це був повний успіх: процедура включала імплантацію двох стентів з лікарським покриттям, яке повільно вивільняє препарат блокує проліферацію клітин.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com