ВІЛ-інфекція викликає передчасне старіння

0
242

Комбінована антиретровірусна терапія може допомогти людям, які живуть з ВІЛ, насолоджуватися ще багатьма роками життя, ніж очікувалося. Однак, одні і ті ж пацієнти, як видається, схильні до зменшення, в середньому, 5 років життя через передчасного старіння. Результати дослідження, опубліковані в Molecular Cell.

ВІЛ є вірусом, ніколи повністю не покидає тіло, якщо він одного разу потрапив в організм. Вірус атакує імунну систему, підвищує сприйнятливість до інфекцій і хвороб, у тому числі пов’язаних з раком. Без лікування, у пацієнта може розвинутися СНІД.

Хоча лікування від ВІЛ поки не існує, антиретровірусна терапія (АРТ), якщо використовується правильно, може тримати пацієнта здоровим і продовжити життя людини майже до того терміну, що і без ВІЛ.

Дослідники з Університету Небраски в Омасі, і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, об’єдналися, щоб дізнатися більше про те, як хронічна ВІЛ-інфекція впливає на старіння.

У дослідженні взяли участь 137 пацієнтів з ВІЛ, без інших станів здоров’я, які могли б спотворити результати. Учасники вже були зараховані в довгострокове дослідження, обследующее людей з ВІЛ, які отримують комбіновану антиретровірусну терапію. Також, в ньому взяли участь члени контрольної групи, що складається з 44 ВІЛ-негативних осіб.

Команда використовувала новий інструмент для вивчення епігенетичних змін у клітинах людей. Епігенетичні зміни це ті, що змінюють ДНК, але не ДНК-послідовності. Після того, як ці зміни відбуваються, вони передаються від одного покоління клітин до наступного, впливають на експресію генів.

Результати свідчать про те, що ВІЛ-інфекція призводить до передчасного біологічного старіння на 4,9 року. Воно пов’язане з 19% підвищеним ризиком смертності.

Попередні дослідження показали, що метилювання змінюється через геном, коли старіємо. Це іноді називають ентропією або генетичним дрейфом. Залишається неясним, як саме ці зміни призводять до появи симптомів старіння, але можна виміряти зміни в межах людських клітин.

Автори не очікували побачити такий сильний ефект старіння. Вони також були здивовані, побачивши, що не було ніякої різниці між шаблонами метилування у людей, які були інфіковані у віці до 5 років і у тих, хто мав інфекцію в організмі більше 12 років.

Автори вважають, що, в кінцевому підсумку, можуть бути розроблені ліки, спрямовані на запобігання епігенетичних змін, які впливають на цю групу населення.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com