Вірус Зіку передався статевим шляхом

0
263

Днями працівники американського центру, що займається контролем і запобіганням хвороб, розповіли про зафіксованому разі того, як вірус Зіку передався статевим способом.

Відомо, що заразила чоловіка дівчина, яка проживає в штаті Нью-Йорк. Повідомляється, що не так давно вона приїхала з району, де вирувала епідемія хвороби. Якщо раніше лікарі вважали, що існує один спосіб передачі хвороби статевим шляхом – від чоловіків до жінок, що пояснювалося живучістю вірусу в насінної рідини, то недавній випадок спростував це припущення. На даний момент дослідники переглядають своє ставлення до способів передачі Зіку – очевидно, він спокійно виживає і в мікрофлорі жіночого організму.

Нещодавнє відкриття фахівців змушує переглядати дані раніше рекомендації ВООЗ. Рекомендації стосувалися відвідуваності туристами Олімпіади, яка пройде в Бразилії. Нагадаємо, Бразилія виявилася центром поширення небезпечного захворювання. Сам вірус було визнано дуже небезпечним у світовому масштабі ще на початку поточного року. Це вчені пояснюють виживаністю москітів, які переносять патогенну флору. Завдяки підвищенню температури по всьому світу комахи тепер обґрунтовуються в країнах, де раніше не було зафіксовано їх появу.

Крім Бразилії, в епіцентрі епідемії виявилася і Мексика. Там вже захворіла майже тисяча осіб. Зокрема, було зафіксовано чотири сотні випадків захворювання серед вагітних дівчат. Частина з них вже народила здорових дітей, що не завадило лікарям залишити їх під пильним наглядом до досягнення двох років. Відомо, що Зіку, перенесена під час вагітності, здатна зменшувати розмір черепа й викликати патології неврологічного розвитку у новонароджених.

За матеріалами: tass.ru