Віруси сприяли людської еволюції

0
216

Дослідники зі Стенфордського інституту заявляють, що без вірусів була б неможлива людська еволюція. До такого висновку вони прийшли, вивчивши близько 1,5 тисячі білків, що мають ту чи іншу реакцію на появу вірусних захворювань в організмі. Після цього дослідники зробили порівняння различи генів ДНК шимпанзе, людини і декількох ссавців з генами, які містять інформацію по збірці вирусосодержащих білків. Крім того, було досліджено вплив на гени, які не пов’язувалися з вірусами.

В ході досліджень було виявлено, що віруси відповідальні за третину всіх змін, що впливають на геном з етапу поділу предків шимпанзе і людей. Як розповів пресі один із співзасновників дослідження Дмитро Петров, відкриття вчених відносно того, що саме постійна війна з вірусними захворюваннями і сформувала людини і всі його органи, відповідальні за різноманітні функції, стало великим досягненням для вчених. За його словами, віруси існують на Землі вже мільярди років, і організми постійно з ними борються, але робота, проведена дослідниками, показує, що в ході боротьби зачіпаються всі частини клітин.

Нагадаємо, що вчені вже визначили, що віруси є живими клітинами і навіть спробували використати їх як ліки від раку. Для досліджень використовувався вірус Тоса-511, який замість прямої атаки на уражені пухлиною клітини ставав основою для лікування пацієнта, посилюючи дію лікарських препаратів. Він втручався в незахищені від вірусів клітини і виробляв корисний для дії медикаментів фермент. Ще один вірус – 5-Фторурацил – використовувався вченими для прямої атаки на уражені клітини в якості своєрідної «бомби». Контрольна група, якій вводили віруси, прожила вдвічі більше людей без такого лікування.

За матеріалами: www.spbdnevnik.ru