Високобілкова дієта може пояснити анатомічні особливості неандертальців

0
184

Дієта може зіграти ключову роль в еволюції людини, згідно з новим дослідженням, в якому дослідники припускають, що нашим давнім предкам, неандертальців, довелося пристосовуватися до дієти з високим вмістом білка, що призвело до розвитку більш широкої грудної клітки і тазу більшого розміру, ніж у сучасних людей.

Вважається, що неандертальці жили в льодовиковий період в Європі, співіснували поруч з людиною розумною – Гомо сапієнс, близько 40 тисяч років тому.

З точки зору зовнішнього вигляду, неандертальці були дуже схожі на Гомо сапієнс, при цьому два види навіть парувалися. Тим не менш, відзначалися деякі помітні відмінності. Вони були нижче і більш кремезними, неандертальці мали більш широку грудну клітку і більший, ніж таз сучасних предків.

В Американському журналі фізичної антропології, дослідники з Університету Тель-Авіва (TAU) в Ізраїлі припускають, що зміна дієти під час сильно холодних періодів сприяло таким відмінностей.

У попередньому дослідженні, вчені відзначили, що, коли мова йде про перетворення білків в енергію, люди мають обмежену здатність. Білок складає лише 30% раціону людини. Таким чином, Гомо сапієнс збільшує споживання жирів та вуглеводів для задоволення потреби в продуктах харчування.

Тим не менш, вони висувають гіпотезу про те, що неандертальці були змушені їсти їжу з високим вмістом білка через відсутність доступних вуглеводів в льодовикові зими.

Використовуючи корисну модель, дослідники підрахували, що близько 74-85% споживаних калорій неандертальців надходило з тваринного жиру, під час похолодань.

Під час суворих зим льодовикового періоду, вуглеводи були мізерними і жир був в обмеженій кількості. При цьому була велика кількість дичини.

Ця ситуація викликала еволюційну адаптацію до високобілкової дієти: збільшення печінки, розширення системи нирок і відповідні морфологічні прояви. Всі вони внесли свій внесок в еволюційні процеси неандертальців.

Печінка є органом, який перетворює протеїн в енергію. Збільшення обміну речовин, викликане дієтою з високим вмістом білка, збільшило навантаження на сечовий міхур і нирки для видалення токсичної сечовини, що могло призвести до їх розширення.

Отримані результати проклали шлях для майбутніх досліджень, з’ясовують, чому неандертальці вимерли.

Вони відзначають, що їх вимирання сталося приблизно у той же час, що і прибуття гігантських тварин в Європу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com