Вітамін с З 300 апельсинів послаблює рак

0
258

Сила вітаміну С може в один прекрасний день бути використана для боротьби з
колоректальний рак, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі «Наука».

Колоректальний рак (КРР) є третім за поширеністю рак в США. Виявляється близько 93090 нових випадків щорічно. Близько 50% цих випадків пов’язані мутацією в генах KRAS і BRAF. Ці форми захворювання є найбільш агресивними і погано реагують на існуючі види лікування або хіміотерапії.

Вітамін С, як правило, покращує здоров’я за рахунок свого антиоксидантної дії, яке запобігає або уповільнює деякі види пошкодження клітин.

Тим не менш, команда, на чолі з доктором Льюїс Кентли, з університету Корнелла в Нью-Йорку, виявила, що у випадку з KRAS і BRAF формами КРР, вірно зворотне. У цих ракових клітин, високі дози вітаміну C викликають окислювання, у результаті цього, можна отримати користь для пацієнтів.

Вони виявили, що в клітинних культурах і у мишей, високі дози вітаміну С, еквівалентні, приблизно 300 апельсинів, порушують зростання KRAS і BRAF форм колоректальних новоутворень. У середовищі, збагаченому киснем, такий як людські артерії, фракції вітаміну С, окислюються і перетворюються в нове з’єднання – дегидроаскорбиновая кислота (ДГК).

Нинішнє дослідження показує, що ДГК діє як троянський кінь. Опинившись всередині, природні антиоксиданти в ракових клітинах, намагаються перетворити DHA назад аскорбінову кислоту. При цьому антиоксиданти виснажуються, і клітина гине від окисного удару.

Ракові клітини також виробляють активні форми кисню, ніж нормальні клітини, і тому їм потрібно більше антиоксидантів для виживання. Це поєднання характеристик робить ці ракові клітини особливо вразливими до ДГК.

Так як вітамін С впливає на клітинні функції різними способами, а не тільки в якості анти – або про-окислювача, вплив високих доз вітаміну С на звичайні та імунні клітини необхідно буде додатково вивчати. Це стане предметом майбутніх досліджень.

Тим не менше, дослідники з оптимізмом дивляться в майбутнє, тепер у них є обґрунтування для вивчення терапевтичного використання вітаміну С при лікуванні агресивних форм КРР. Вони вважають, що дослідження може призвести до розробки нових біомаркерів, здатних допомогти лікарям розробити індивідуальне лікування та інших форм раку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com