Витрати на інсулін зросли втричі за десятиліття

0
185

Вартість інсуліну для американців з діабетом потроїлася за останні десять років, згідно з новою дослідницькою роботою, опублікованій в JAMA.

Діабет є захворюванням, при якому організм не може виробляти або використовувати інсулін – гормон, який перетворює глюкозу або цукор з їжі в енергію для клітин. Діабет без лікування, в кінцевому підсумку, призводить до серйозного пошкодження органів, у тому числі очей і нирок.

Витрати на інсулін різко зросли, в той час як витрати на інші ліки, контролюють рівень цукру в крові не збільшилися, говорять дослідники з Університету штату Мічиган і Університету Мельбурна в Австралії.

Підйом був настільки стрімкий, що, починаючи з 2010 року, на одну людину витрачають на інсулін більше, ніж на одну людину витрачають на всі інші препарати від діабету разом узяті.

У своїй роботі автори показують, що на одного пацієнта вартість інсуліну зросла з $ 231 в рік у 2002 році до $ 736 у рік у 2013 році, в той час як вартість мл інсуліну зросла з $ 4,34 до $ 12,92. Значення стандартизовані по відношенню до долара 2013 року.

За той же період, в середньому кількість інсуліну, що використовується пацієнтом в рік, зросла з 171 мл до 206 мл, а лікарі призначають більш високі дози. Автори припускають дві причини для цього: є збільшення надлишковою масою тіла та ожиріння пацієнтів, а інший є зміни в національних рекомендаціях по відношенню до більш агресивної терапії високого рівня цукру в крові.

Для всіх інших препаратів для зниження рівня цукру в крові витрати впали з $ 600 в 2002 році до $ 502 у 2013 році.

Автори відзначають, що ціна інсуліну навряд чи впаде у відповідь на конкуренцію з боку дженериків з-за того, що вона жорстко регулюється.

Для їх аналізу, команда використовувала дані про медико-санітарної допомоги та витрати за2002-2013 роки.

Ці дані охоплюють 28 000 людей в середньому віці 60 років, які отримували різне лікування від діабету протягом 11-річного періоду.

Співавтор, доктор Вільям Герман, каже, що збільшення вартості інсуліну більш ніж у три рази, є тривожним і це означає, що деякі пацієнти позбавлені доступу до рятівного лікування.

Автори припускають, що настав час ще раз подивитися і переглянути терапевтичну та економічну ефективність безинсулинового лікування діабету.

В даний час дослідники продовжують вести кропітку роботу з пошуку способів поліпшення методів лікування діабету, для того, щоб пацієнти змогли відмовитися від щоденних ін’єкцій інсуліну.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com