Виявлена користь вітаміну К для серця

0
212

Вітамін К, що міститься в шпинаті, броколі і салаті, виявився корисним для серця. До такого висновку прийшли дослідники з Північної Кароліни в США. Зокрема, зазначається, що таке речовина підтримує в нормі об’єми лівого шлуночка, яка бере участь у процесі збагачення крові киснем. Відповідно, недостатнє надходження такого вітаміну в людський організм, загрожує збільшенням розмірів даного сегмента, що відбивається на функціонуванні головного органу і може сприяти виникненню серйозних проблем зі здоров’ям.

Вчені провели дослідження, в ході якого пройшло вивчення історії хвороби і спостереження за більш ніж 700 здоровими підлітками у віковій категорії від 14 до 18 років. Як виявилося, навіть в юності можна постраждати від тяжких серцевих недуг, спровокованих неправильними харчовими пристрастями. Всі добровольці пройшли спеціальне анкетування, яке надає повну інформацію щодо стану головного внутрішнього органу організму.

Ознайомившись з усіма отриманими даними група дослідників констатувала – підлітки не отримують оптимального обсягу вітаміну К разом з споживаної їжею. Його оптимальне зміст спостерігалося тільки у чверті досліджуваних.

Крім цього, стверджується, що 10% учасників експерименту вже володіли розширенням лівого шлуночка, хоча подібні зміни з боку серця найчастіше розвивається в осіб похилого віку.

Широка поширеність такого порушення у підлітків пояснюється тим, що продукти, що містять вітамін К не користуються у них популярністю. До таких інгредієнтів варто віднести петрушку і шпинат, брокколі і білокачанну капусту, базилік і кінзу, селера і чорнослив, горіхи і авокадо, ожину і лохину. Саме такі складові частини страв повинні постійно бути присутніми в меню людей, які не хочуть страждати від проблем з серцем.