Виявлені гени агресивної форми раку мозку

0
202

Дослідники, які вивчають серйозний тип раку мозку – глиобластому, визначили вісім генів, які допоможуть передбачити, як довго пацієнт буде жити, маючи такий діагноз. Гени, які пов’язані з імунною системою, можуть допомогти лікарям визначити найкращий курс лікування в майбутньому.

Гліоми являють собою тип пухлини, яка починається в гліальних клітинах центральної нервової системи (головного та спинного мозку). Глия є системою допоміжних клітин нервової системи, забезпечуючи фізичну підтримку і ізоляцію нейронів.

Глиобластома мозку, також відома як астроцитома 4 класу, є найбільш поширеною і агресивною формою гліоми. Для цього підтипу раку, пацієнти рідко живуть більше року з моменту постановки діагнозу, навіть при своєчасному і радикальному лікуванні, прогноз несприятливий.

Гліобластоми мозку не реагують на сучасні методи лікування. Є цілий ряд причин, по яких терапія неефективна, вони включають труднощі доставки ліків до місця локалізації пухлини з-за порушеного кровопостачання і накопичення рідини в цій області. Гліобластоми особливо швидко ростуть і легко мігрують у сусідні ділянки тканини головного мозку.

З-за розташування пухлини у головному мозку, навіть при виконанні операції, практично неможливо видалити ракову тканину, що робить неминучим рецидиви. На цей тип раку припадає більше половини всіх пухлин головного мозку, і він вражає приблизно 2-3 чоловік на 100000.

Команда вчених з лікарні Китайського Медичного Університету в Шеньяні, нещодавно приступила до досліджень, які розслідують роль генетики і імунітету на виживання від цього важкого виду раку.

Дослідники на чолі з доктором Анхуа Ву, вивчили зразки тканин 297 хворих з пухлинами головного мозку. З них, у 127 осіб були гліобластоми, інші мали менш агресивні форми гліоми.

Вчені проаналізували 322 гена, що беруть участь в імунній системі. Після обширного скринінгу, вісім конкретних генів були ідентифіковані як грають важливу роль у розвитку гліобластоми.

Три з восьми генів виконують захисну роль, інші п’ять підвищує ризик ранньої смерті. Дослідники змогли побудувати генетичну підпис, яка передбачила час виживання пацієнтів і розділити їх на високі (виживаність 348 днів після постановки діагнозу) і низькі (493 дні) групи ризику.

Результати дослідження можуть допомогти поліпшити лікування гліобластоми. В майбутньому можна використовувати генетичну підпис, щоб визначити найкращі шляхи лікування.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com