Виявлено чинники, що впливають виникнення проблем із зором серед космонавтів

0
205

З тих пір як російський космонавт Юрій Гагарін став першою людиною на орбіті Землі в 1957 році, ми вивчили, як людське тіло змінюється в умовах низької гравітації. Ефекти космічних подорожей на м’язи і кістки, мозок і нерви, серце і кровообіг, травлення, сон і фізичні навантаження, а також на багато інших функцій організму, продовжують бути суб’єктами наукових відкриттів і досліджень.

Зовсім недавно, місії на борту Міжнародної Космічної Станції виявили нові ефекти тривалого космічного польоту на зір, про яких раніше не повідомлялося.

Поточне дослідження, опубліковане у виданні «The FASEB Journal», повідомляє про нове і важливе відкриття в цій області. Старший автор дослідження, доктор Скотт Сміт, вчений у Відділі Біомедичних Досліджень та Екологічних Наук у НАСА Космічному Центрі Джонсона в Х’юстоні, штат Техас, пояснив, що вони виявили генетичний зв’язок у астронавтів з проблемами зору.

Він і його колеги виявили, що два значні генетичні відмінності можуть вплинути на зір астронавта. Відмінності впливають на ферменти, які керують важливим біохімічним процесом в клітинах.

Доктор Сміт пояснює, що, в той час як вони не визначили точний механізм, який призводить до проблем із зором, їх висновки скоротили до мінімуму коло можливих причин, що дозволить прискорити пошук причини і зрозуміти, як лікувати цю проблему.

Відкриття охоплює роль ферментів, які управляють «вуглецевим шляхом» – істотним метаболічним процесом клітин. Порушення у функціонуванні шляху було пов’язано з багатьма хворобами, а останнім часом, зі здоров’ям очей.

Попередні дослідження виявили, що астронавти, які мають проблеми із зором в космосі, мають більш високі передпольотні рівні деяких метаболітів у «вуглецевому шляху» наприклад, високий рівень гомоцистеїну.

Д-р Сміт і його колеги вирішили дослідити деякі з них. Вони провели ряд тестів на зразках крові, зібраних у астронавтів і порівняли з результатами обстеження очей.

Вони виявили, що два генетичних відмінності у ферментах, які контролюють шлях перетворення вуглецю, були пов’язані з індивідуальними проблемами із зором в умовах низької гравітації навколишнього середовища у астронавтів. Вони також виявили свідоцтва того, що рівні вітамінів групи B можуть бути ще одним фактором.

Результати можуть виявитися важливими не тільки для самих космонавтів, але і для різних категорій населення в загальній популяції.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com