Виявлено ген, завдяки якому людина виглядає молодше своїх років

0
218

Прагнення знайти джерело вічної молодості, ймовірно, так само стара, як сама старіння. Нове дослідження, опубліковане в журналі Current Biology, воно рухає людство ще на один маленький крок ближче до призу.

Люди мають вбудовану, підсвідому здатність приймати поспішне рішення, грунтуючись на чиємусь обличчі.

Це добре служило нам впродовж еволюційної історії; читання виразу обличчя може допомогти виявити різницю між дружньою зустріччю і битвою до смерті.

По міміці гніву і страху, ми також схильні судити про людей, про їх вік. Той, хто виглядає молодше, може бути сприйнятий як конкурента або бути обраним в якості потенційного партнера.

Команда дослідників з Нідерландів, вперше в світі виявила ген, який частково відповідальний за більш молодий вид.

Хоча один єдиний ген сам по собі не може пояснити тонкощі старіння, його відкриття може відкрити двері для нових напрямів досліджень.

Команда вчених з Роттердама, досліджувала більш 8000000 варіантів ДНК для їх пошуку.

Робота групи є знаковим відкриттям в області старіння і генетики.

Раніше проведені дослідження показали, що зовнішній вигляд залежить від взаємодії генів і навколишнього середовища. Вони також показали, що сприймається вік особи індивідуума передбачає загальний стан здоров’я людини.

Для даного дослідження команда використовувала геномні дані 2600 літніх людей і виявила, що один ген добре корелював із сприйманим лицьовим віком; ген відомий як MC1R.

Особи, які мають конкретний варіант MC1R сприймалися на 2 роки молодше свого фактичного віку. Ці ефекти не залежали від хронологічного віку, статі та кількості зморшок.

Цей висновок підтверджується і результатами двох інших великомасштабних досліджень, що отримали подібні результати.

MC1R містить інструкції по взаємодії клітин з рецептором, званим меланокортин-1. Цей рецептор відіграє роль у забарвленні шкіри, волосся і очей. Певний варіант гена часто зустрічається у людей зі світлою шкірою і рудим волоссям і веснянками. Зниження функції гена MC1R було пов’язано з підвищеною чутливістю до сонця і пов’язаними з ними видами раку шкіри.

MC1R також грає кілька ролей, в тому числі роль у запальних реакціях і відновлення пошкодженої ДНК.

Дії MC1R – лише частина взаємодій. Вони також вважають, що цей тип дослідження, у кінцевому рахунку, може дати більше розуміння того, як гени впливають на процес старіння в цілому.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com