Виявлено взаємозвязок між високим зростанням жінок і раком

0
198

Здатність з легкістю діставати до високих полиць і побачити в натовпі більше – все це, як виявилося, для деяких жінок не є настільки значною перевагою у світлі виявлення прямого зв’язку між високим зростанням і збільшенням ризику розвитку раку.

Зокрема в дослідженні даного питання була порушена зв’язок між жінками в період постменопаузи, їх ростом і, власне, рак. На підставі цього дослідження було визначено, що чим вище жінка, тим більше шансів у неї зіткнутися з раком тій чи іншій області: рак молочної залози, рак ендометрію, рак нирок, рак яєчників, рак товстої кишки, рак щитовидної залози. Крім цього вказується і на те, що у більш високих жінок, відповідно, і більш високі шанси на розвиток множинної мієломи та меланоми.

Перераховані асоціації не змінилися і після того, як були наведені поправки на відомі провокують дані захворювання фактори, такі як вага, вік, куріння, гормональна терапія, вживання алкоголю та ін. Дослідники вказують на те, що зростання визначив навіть більший ступінь впливу на ризик розвитку раку, ніж ожиріння або індекс маси тіла.

У дослідженні, про яке йде мова, були вивчені дані по 144 701 жінкам віку 50-79 років, які брали участь у «women’s Health Initiative» з 1993 по 1998 рік. Протягом наступних 12 років в рамках даної групи було виявлено 20 928 випадків раку.

За результатами дослідження було визначено, що на кожні 10см збільшення показників середнього зросту визначено збільшення на 13% ймовірності розвитку раку. Зокрема це передбачало наступні варіанти:

  • на 13-17% зростає ймовірність розвитку раку яєчника, молочної залози, раку товстої кишки, слизової матки і меланоми;
  • на 23-29% зростає ризик раку прямої кишки, раку нирок, раку крові і щитовидної залози.

Вивченню було піддано 19 видів раку, жоден з яких не відображає негативних асоціацій з зростанням. Старший епідеміолог відділу епідеміології та здоров’я населення, Джеффрі Кабату зазначив, що дослідники були здивовані тим, наскільки кількість розглянутих ракових областей пов’язано з зростанням. Щодо такого набору даних випадків раку, пов’язаних з цим показником, значно більше, ніж випадків, пов’язаних з індексом маси тіла.

За його ж твердженням, рак, зрештою, є результатом ряду процесів, безпосередньо пов’язаних із зростанням, а тому така зв’язок цілком має сенс, заключаясь у вивченні гормонів та інших факторів росту, що впливають на ризик розвитку раку.

Очевидним є і той факт, що на відміну від інших варіантів розвитку раку, на власний ріст вплинути ми практично не можемо, як це можливо у випадку з дієтою, зміною способу життя і пр. Додатково до цього він додає, що, незважаючи на піддається змінам фактор ризику, асоціація між зростанням і раковими ділянками вказує на те, що при впливі на ранніх етапах життя, включаючи харчування, все-таки виявляється певна роль на ризик виникнення у людини раку в подальшому.

Незважаючи на виявлення такого зв’язку між зростанням і ризиком виникнення раку, маса інших медичних досліджень вказує на те, що захворювання є досить складним, а тому списувати його виникнення лише на одну конкретну причину не можна. Враховуючи це, наведена інформація може стати приводом для роздумів, проте в якості «вироку» для високих людей її використовувати не варто.