Волоські горіхи можуть поліпшити здоровя товстої кишки

0
204

Вживання в їжу волоських горіхів може змінити мікрофлору кишечника таким чином, щоб придушити рак товстої кишки. Звіт опублікований в журналі «Cancer Prevention Research».

Команда дослідників з лабораторії геномної медицини Джексона виявила, що у мишей, які отримували 7-10,5% від їх загальної кількості калорій з волоських горіхів, виявляли менше випадків раку товстої кишки. Ефект був найбільш виражений у самців мишей, які мали в 2,3 рази менше пухлин при згодовуванні їм волоських горіхів в кількості еквівалентній людського харчування, близько унції волоських горіхів в день.

Результати вперше показують, що вживання волоських горіхів може зменшити розвиток пухлини товстої кишки. Про це сказав провідний дослідник доктор Даніель Розенберг. Це дослідження показує, що волоські горіхи можуть також виступати в якості пробіотика, впливаючи на здоров’я товстого кишечника.

Для досягнення результатів, Розенберг і колеги провели дослідження на мишах, при цьому годували їх двома різними дієтами. Одна група мишей харчувалася стандартним кормом для лабораторних мишей, у той час як інша група харчувалася їжею, типовою для середнього американця. Дієта обох груп була доповнена волоськими горіхами.

Цікаво, що самці мишей, яких годували західної дієтою, збагаченою волоськими горіхами на 10,5%, показали найбільшу порівняльне зниження пухлин товстої кишки.

Аналіз калу лабораторних гризунів дозволив проаналізувати спільноти бактерій, що живуть в їх травному тракті. Вони виявили, що вживання волоських горіхів, як правило, змінює мікробіом у напрямку до екологічності, що може призвести до захисту проти раку. Не зовсім ясно, як це працює, але ключі є. Наприклад, попередні дослідження показали, що деякі кишкові бактерії перетравлюють клітковину в з’єднання з протизапальними властивостями, які можуть зменшити ініціацію пухлини. Самці, як правило, мають менш різноманітну флору кишечника. Додавання волоських горіхів в раціон самців розширило мікробіом, тим самим поліпшивши його захисну функцію.

Дослідження поки проводилися тільки на мишах, тому має бути здійснено більше тестів в організмі людини, перш ніж волоські горіхи зможуть бути однозначно рекомендовані в якості агента для профілактики раку.

Група Розенберга зараз працює з дієтологами в частині дослідження раціону харчування хворих людей. Це частина довгострокового дослідження впливу їжі на опірність організму людини.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com