Вовчак — серйозне захворювання, про який ми так мало знаємо

0
242

Що ви знаєте про вовчаку? Грунтуючись на результатах опитування Фонду Вовчака Америки, здається, що дуже мало. Близько 72% американців у віці від 18 до 34 років або не чули про хворобу нічого, або нічого не знають про неї, крім назви. Це, незважаючи на великий ризик розвитку захворювання в даній віковій групі.

У США близько 1,5 мільйонів людей, у яких діагностовано різні форми вовчака, більш того, щорічно реєструється понад 16000 нових випадків. Близько 90% випадків діагностовано у темношкірих жінок, вони приблизно в три рази більш схильні до розвитку захворювання, ніж жінки зі світлою шкірою.

Вовчак є хронічним аутоімунним захворюванням, при якому імунна система виробляє аутоантитіла, які атакують здорові клітини і тканини, в тому числі шкіри, суглобів, серця, легенів, нирок і мозку.

Хоча точна причина вовчака неясна, хвороба може бути викликана деякими факторами навколишнього середовища, такими як вплив сонячного світла, стресу і куріння. Вагітність також є сприяючим фактором для розвитку такого стану у жінок, імовірно, це пов’язано з високою концентрацією естрогену в крові. Також припускають генетичну схильність.

Найпоширенішою формою є системна червона волчанка (ВКВ), вона складає близько 70% всіх випадків. При цьому у 80% випадків уражаються шкірні покриви.

Симптоми ВКВ включають біль у грудях, утруднене дихання, біль у м’язах, втома, лихоманку, втрату волосся, виразки у порожнині рота, чутливість до світла, анемії і шкірний висип, частіше у формі метелика, яка охоплює щоки і перенісся.

Ускладнення ВКВ залежать від того, яка частина тіла залучена в процес. При ураженні головного мозку, наприклад, можуть виникнути головний біль, проблеми з пам’яттю і дезорієнтація, зростає ризик розвитку інсульту. Також вовчак може призвести до серйозного пошкодження нирок. Близько 40% людей страждають ВКВ, виявляють люпус-нефрит, а це одна з провідних причин летального результату при вовчаку.

Васкуліти, порушення імунітету зі зниженням опірності організму до інфекційних агентів, це лише мала частина ускладнень захворювання.

Вовчак називають «великою подражательницей», зважаючи на труднощі диференціальної діагностики, адже при системному ураженні можуть виявлятися зовсім різні симптоми. Постановка остаточного діагнозу вимагає комплексного обстеження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com