Вовчак збільшує ризик раку шийки матки

0
207

Жінки, які страждають вовчак, знаходяться в значно більш високої групи ризику для розвитку раку шийки матки, ніж у загальній популяції. Про це уклало нове дослідження, проведене Каролінським інститутом в Швеції.

Провідний дослідник доктор Яльмар Вандстрем і його колеги нещодавно представили свої висновки на Щорічному Конгресі Європейської Ліги Проти Ревматизму (EULAR 2016 р.), що проходила цього тижня в Лондоні, Великобританія.

Коли мова йде про вовчаку, більшість людей звертаються до системному червоному вовчаку (ВКВ), яка є найбільш поширеною формою захворювання.

Вона є аутоімунним захворюванням, при якому імунна система атакує тканини і органи організму, в тому числі шкіри, суглобів, головного мозку, нирок і кровоносних судин.

За даними Науково-дослідного інституту, вовчак, ВКВ, за оцінками, зачіпає більше 1,5 мільйона людей у Сполучених Штатах, з яких понад 90% становлять жінки у віці 15-44 років.

У той час як симптоми ВКВ змінюються, вони можуть включати біль і набряклість у суглобах, висип на шкірі або виразки, надмірну чутливість сонця, м’язові болі, лихоманку, втома і виразки в роті.

Серед молодих жінок, ВКВ, як відомо, підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, хвороб нирок та інсульту. Попередні дослідження також припустили, що аутоімунне захворювання може збільшити ризик раку шийки матки, хоча докази були суперечливими.

Щоб дізнатися більше про можливий зв’язок між ВКВ і раком шийки матки, команда проаналізували дані декількох регістрів пацієнтів у Швеції.

Використовуючи ці дані, команда розраховувала швидкість інвазивного раку шийки матки та дисплазії шийки матки між 2006-2012 роками серед загального жіночого населення та особами з СЧВ.

Дослідники виявили, що жінки з ВКВ мали в два рази більший ризик розвитку дисплазії шийки матки або інвазивного раку шийки матки, порівняно з загальним жіночим населенням.

Жінки з СЧВ, які брали імунодепресанти, мали найвищий ризик дисплазії або інвазивного раку шийки матки.

Ці результати зберігалися після врахування віку, статі, освіти, сімейного історії раку шийки матки та іншого.

Дослідники кажуть, що їх результати підкреслюють важливість регулярного скринінгу раку шийки матки у жінок з СЧВ, навіть якщо вони не проходять лікування імунодепресантами.

Вони підтвердили, що ВКВ є фактором ризику розвитку пухлин шийки матки, навіть після коригування важливих факторів, що визначають ризики.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com