Вроджена схильність до переваги висококалорійної їжі

0
201

У той час як деякі люди можуть відмовити собі в шоколадці, на користь здорової їжі, інші, навряд чи зможуть поступити таким чином. Згідно з новим дослідженням, це може бути обумовлено тим, що мозок деяких людей має схильність до отримання продуктів з високим вмістом жиру і цукру.

Керівник дослідження, доктор Тоні Голдстоун, з Імперського Коледжу Лондона, у Великобританії і його колеги визначили два генетичних варіанти, які і впливають на наші несвідомі переваги. Висновки були озвучені на щорічній зустрічі Товариства з питань ожиріння в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія.

Більше третини дорослих у США, а це 78,6 мільйона людей, що страждають ожирінням. Це означає, що вони перебувають у групі підвищеного ризику щодо серцево-судинних захворювань, інсульту, цукрового діабету і деяких форм раку.

Дієти з високим вмістом жиру і цукру є основною причиною ожиріння; коли ми споживаємо більше калорій, ніж ми спалюємо, це може привести до збільшення ваги. Деяким простіше дотримуватися правильного харчування на словах, ніж на ділі.

Доктор Голдстоун і його колеги задалися метою визначити, чи можуть харчові переваги залежати від певних генетичних факторів.

Команда провела генотипування ДНК у 45 дорослих європеоїдної раси у віці 19-55 років, щоб визначити наявність варіантів двох генів:

  • FTO, який був пов’язаний з схильністю до ожиріння;
  • DRD2, який грає важливу роль в регуляції дофаміну в мозку, нейромедіатора бере участь у насиченні і пристрасть.

Випробовуваних просили подивитися на фотографії із зображенням високо – і низькокалорійних продуктів, потім оцінити, наскільки привабливими вони були. У цей час дослідники проводили функціональну магнітно-резонансну томографію (МРТ) з метою аналізу їх діяльності головного мозку.

Дослідники виявили, що учасники, які володіли геном FTO, оцінювали висококалорійні продукти як більш привабливі і продемонстрували більшу активність фронтальної частини мозку.

Грунтуючись на висновках, дослідники припускають, що люди, які мають ген FTO, можуть бути в більшій небезпеці розвитку ожиріння. Вони відчувають більше бажання харчуватися жирними і солодкими продуктами харчування.

Результати дозволять змінити підходи до лікування ожиріння.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com