Встановлено взаємозвязок між погодними умовами та інфарктом

0
240

Група вчених зі Швеції здійснила тривалий і масштабне наукове дослідження, завдяки якому стало відомо, які несприятливі обставини можуть стати причиною виникнення такого захворювання, як інфаркт. Грунтуючись на думці дослідників, низька температура повітря має прямий вплив на формування подібної серцево-судинної патології.

У подібному настільки специфічному експерименті брало участь приблизно 280 тисяч добровольців, а тривав він понад 15 років. Під час такої наукової роботи фахівці звертали увагу на кілька факторів. Мова йде про прогнози, складених метеостанцією, температурі повітря на вулиці і зустрічальності нападів інфаркту в той чи інший день.

Як наслідок, вдалося прийти до висновку про те, що взимку спостерігається найвища концентрація інфарктів. Це обумовлюється тим, що в цей період року на функціонування серцево-судинної системи впливають не тільки низькі показники температури, але також підвищена вологість повітря, сильні пориви вітру та велика кількість похмурих днів.

Дослідники також відзначають, що проблеми з боку серця у зимовий період року може відчути абсолютно кожна людина, незалежно від статі та вікової категорії.

Взаємозв’язок між інфарктами та показниками температури нижче нуля пояснюється зниженням еластичності кровоносних судин і підвищенням значень кров’яного тонусу – такі зміни часто спостерігаються саме в зимовий час року.

Знаючи про подібної закономірності, люди можуть самостійно запобігти виникненню серцевих нападів – необхідно приймати відповідні медикаменти, зміцнювати імунітет, а також приділяти більше уваги власним самопочуттям і при найменшому його зміну вирушати за кваліфікованою допомогою.