Вживання домашньої їжі знижує ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу

0
188

Збільшення споживання домашніх страв може захистити від розвитку діабету 2-го типу, у відповідності з новим дослідженням, недавно представленим на науковій сесії Американської Асоціації Кардіологів 2015 року в місті Орландо, штат Флорида.

Співавтор дослідження, доктор Ген Чжун (Ген Тонг), науковий співробітник Гарвардської Школи Громадського Здоров’я в Бостоні і колеги пропонують, є більше страв, приготованих в домашніх умовах. Це може призвести до зниження ваги на тривалий період. Саме надмірна вага є фактором ризику для діабету 2-го типу. Негативні наслідки на здоров’я надають вечері в ресторанах, особливо ресторанах швидкого харчування.

Раніше, в цьому році, проводилося дослідження і було виявлено, що харчування поза домом призводить до значного перевищення калорій і перенасичення організму солями, які можуть призвести до збільшення ваги і високому артеріальному тиску, а це є факторами ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Незважаючи на всі ризики, зазначені вище, люди воліють харчуватися шкідливою їжею. За останні 50 років значно зросли продажі в ресторанах швидкого харчування. У той же час, захворюваність діабетом теж зросла.

Для проведення дослідження, доктор і колеги задалися метою дослідити, чи може збільшення споживання домашніх страв захистити від діабету 2-го типу. Команда оцінювала споживання домашньої їжі майже у 58000 жінок, які були частиною проекту по дослідженню здоров’я у медичних сестер, понад 41000 чоловіків, які були частиною іншого контрольного дослідження фахівців у галузі охорони здоров’я. Всі учасники не мали діабету, раку або серцево-судинних захворювань на початку дослідження. Тривалість спостережень склала 36 років, в період з 1986 по 2012 роки.

Дослідники виявили, що люди, які споживали близько двох домашніх обідів або вечерь щодня або близько 11-14 домашніх готових блюд в тиждень, були на 13% менше схильні до ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу, ніж ті, хто вживав менше шести домашніх страв щотижня. При цьому вчені відзначають, що у них не було достатньо даних для включення сніданків у їх аналіз.

Дослідники виявили, що випробовувані, які споживали більше домашніх страв, володіли меншою вагою, у середньому, протягом 8 років. Це сприяло зниженню ризику діабету 2-го типу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com