Вживання кави істотно знижує ризик рецидивів раку

0
220

Нещодавнє дослідження встановило, що пацієнти, що пройшли лікування раку товстої кишки 3-го ступеня і вживали щодня мінімум 4 чашки кави, мали менші шанси рецидиву захворювання.

Дослідження охоплювало близько 1000 пацієнтів, які перенесли хірургічну операцію та хіміотерапію в процесі лікування 3-й стадії раку товстої кишки. Третя стадія захворювання означає, що метастази проникли в лімфовузли поруч з місцем первинної пухлини, але не поширилися по всьому тілу.

Вчені з ракового центру Dana-Farber в Бостоні виявили, що у більшої безпеки були ті, хто випивав більше чотирьох чашок кави в день, споживаючи близько 460 міліграм кофеїну.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Journal of Clinical Oncology, показали, що такі пацієнти на 42% рідше стикалися з рецидивами захворювання, ніж ті, хто не вживав кави. Ймовірність смерті від раку у них була також на 33% менше. Ті, хто випивали 2-3 чашки кави в день, не мали таких вражаючих результатів зниження ризику рецидиву, а хто обмежувався однією чашкою або не пив кави зовсім, практично не отримували додаткового захисту.

Дослідники встановили, що зменшений ризик рецидивів або смерті був пов’язаний виключно з кофеїном, що містяться в каві, і не поширювався на кофеїн, що міститься в інших напоях.

Велика частина випадків рецидиву раку спостерігається протягом 5 років після лікування.

Автор дослідження і директор центру Dana-Farber Charles Fuchs повідомив: «Ми виявили, що любителі кави мають значно менші шанси повернення раку і значно більш високу ймовірність одужання після лікування».

Інші аналогічні дослідження припускають, що кава надає захисний ефект при раку грудей в період постменопаузи, меланомі, раку печінки і при просунутих формах раку простати.

Вчені вважають, що треба проводити додаткові дослідження з метою підтвердження захисних властивостей кави при лікуванні раку товстої кишки.

Як зауважив Charles Fuchs «Якщо ви любите пити каву і проходите терапію від раку товстої кишки, то не кидайте вживати каву. Але якщо ви не п’єте каву і роздумуєте, чи варто почати, то порадьтеся спочатку зі своїм лікарем».

За матеріалами: www.ctvnews.ca
Автор: Євген Смирнов