Вживання кофеїну до вагітності може вплинути на ризик викидня

0
195

Нове дослідження припускає, що пари, які намагаються завести дитину повинні взяти до відома споживання кофеїну. Вчені виявили, що як чоловіки, так і жінки-партнери, які споживають, щонайменше, два напої з кофеїном в день протягом декількох тижнів до зачаття можуть бути схильні до більшого ризику викидня.

Тим не менш, дослідження також показало, що жінки, які приймали вітаміни, кожен день до зачаття і на ранніх стадіях вагітності, піддаються меншому ризику викидня.

Перший автор, доктор Джермейн Бак Луї і його колеги з Національного Інституту Дитячого Здоров’я публікують результати своїх досліджень у журналі Фертильність і Безпліддя.

Викидень визначається як спонтанна загибель плода до 20 тижня вагітності. Серед жінок, які знають, що вони вагітні, у 15-20% станеться викидень.

Ризик викидня збільшується з віком і жінки, у яких вже були викидні, піддаються більшому ризику мати повторний.

Більшість викиднів викликані хромосомними проблемами, які впливають на розвиток плода, але інфекції, гормональні проблеми, зловживання наркотиками і алкоголем, ожиріння, куріння і деякі медичні умови можуть також підвищити ризик викидня.

Нове дослідження припускає, що споживання кофеїну і використання полівітамінів може також відігравати певну роль в ризик викидня.

Доктор Бак Луї і його колеги проаналізували дані 344 пар за 2005-2009 роки з одноплодовій вагітності, які були частиною Дослідження фертильності і навколишнього середовища. З цих пар, 98 (28%) пережили викидень.

Дослідники оцінювали фактори способу життя кожної пари від тижня до вагітності і до семи тижнів після зачаття. У тому числі враховувалося використання сигарет, споживання алкоголю і напоїв з кофеїном, використання полівітамінів.

Вчені виявили, що споживання кофеїну парами було пов’язано з ризиком викидня. Жінки-партнери, які споживали більше двох напоїв з кофеїном в день до зачаття, на 74% частіше мають викиднів.

І вони виявили, що ризик викидня був настільки сильним, коли партнери-чоловіки споживали більше двох напоїв з кофеїном в день протягом декількох тижнів до зачаття; ці люди мали на 73% більший ризик.

Результати також показують, що і чоловіки-партнери мають велике значення.

Дослідження показало: споживання кофеїну пов’язано з підвищеним ризиком викидня, який передбачає прямий зв’язок між споживанням напоїв з кофеїном і ризиками для жінок.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com