Вживання конопель під час вагітності може змінити структуру мозку у дитини

0
246

Діти, народжені від матерів, які вживають марихуану під час вагітності, з більшою ймовірністю, можуть мати аномальну структуру мозку, яка може мати довгострокові наслідки для психічного здоров’я.

Такий висновок нового дослідження, опублікованого в журналі Biological Psychiatry», на чолі з доктором Ханан Марроун, Медичного Центру університету Еразма в Нідерландах. За словами дослідників, близько 2-13% жінок у всьому світі марихуану використовують під час вагітності. Однак, як саме вживання марихуани впливає на структуру мозку потомства, залишалося незрозумілим.

Це дослідження дуже важливо, оскільки вживання марихуани під час вагітності є досить поширеним явищем. Розуміння того, що відбувається в мозку, може дати нам розуміння процесів, що відбуваються в мозку після дії канабісу.

Вчені проаналізували дані 263 дітей у віці 6-8 років, які були частиною дослідження населення в Нідерландах, під назвою «Generation R».

З цих дітей, 96 були народжені від матерів, які вживали марихуану під час вагітності, також більшість з цих матерів були курцями. 54 дитини були внутрішньоутробно зазнали дії тільки тютюну, а 113 не піддавалися ніякому впливу.

Всі діти пройшли магнітно-резонансне сканування (МРТ), що дозволило дослідникам оцінити їх обсяг мозку і товщину кори головного мозку.

У цілому, дослідники не знайшли ніякої різниці в загальному обсязі мозку, між трьома групами.

Тим не менш, порівняно з дітьми, які пренатально контактували тільки з тютюном, дослідники виявили, що ті, які внутрішньоутробно зазнали впливу канабісу та тютюну мали більш товсту префронтальну кору головного мозку. Вона є областю мозку, яка відіграє важливу роль у комплексному пізнавальному поведінці, плануванні, прийнятті рішень, робочої пам’яті, і соціальному поведінці.

Враховуючи спрощення легалізації канабісу в США, доктор Джон Крістал, редактор «Biological Psychiatry», вважає, що вагітні жінки повинні взяти до відома ці висновки.

Дослідження показує, що внутрішньоутробний вплив канабісу може зробити істотний вплив на розвиток мозку.

Результати слід інтерпретувати з обережністю, оскільки необхідні подальші дослідження, щоб визначити основні механізми, які пов’язують внутрішньоутробне вплив канабісу із змінами в структурі мозку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com