Вживання марихуани може знизити рівень дофаміну в мозку

0
202

Дофамін є передавачем в головному мозку. Він дуже важливий для руху, мислення і пам’яті, але він також відомий як «хімікат заохочення» за його роль в задоволенні. Тепер, недавнє дослідження показало, що інтенсивне використання марихуани може поставити під загрозу систему дофаміну.

Дослідники довели, що важкий кокаїн і героїн зменшують виділення дофаміну, але досі такі дані щодо канабісу були відсутні.

Провідний автор дослідження, доктор Анісса Абі-Дархам, з Нью-Йорка, каже, що широке використання марихуани робить вивчення дії канабісу на мозок надзвичайно важливим.

Вчені провели своє дослідження на 11 людей у віці 21-40 років, які в значній мірі залежать від марихуани, їм відповідали 12 здорових осіб.

Марихуану вони почали використовувати у віці близько 16 років, у середньому, залежність виникла з 20 років і її тривалість склала близько 7 років.

Майже всі досліджувані курили марихуану щодня протягом місяця, у період проведення дослідження.

Дослідники використовували позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для відстеження молекули-мітки, яка зв’язується з рецепторами допаміну мозку. Виходячи з цього, вони змогли виміряти вивільнення дофаміну, в тому числі в стріатумі, області мозку, яка бере участь у пам’яті, імпульсивному поведінці та уваги.

В ході дослідження, залежні залишилися в лікарні протягом тижня, протягом якої вони утримувалися від використання канабісу.

Результати показали, що, порівняно з контрольною групою, люди, які зловживали марихуаною, мали більш низьке вивільнення дофаміну в стріатумі. Був також нижче випуску в інших областях мозку, які відіграють певну роль в асоціативному і сенсомоторному навчанні.

При дослідженні зв’язку між вивільненням дофаміну в стріатумі і когнітивною діяльністю по навчанню і завданням роботи пам’яті, дослідники не спостерігали різницю в продуктивності між двома групами.

Тим не менш, вони зауважують, що серед усіх учасників, у яких було нижче вивільнення дофаміну, були гірші результати виконання обох завдань.

Дослідники не знають, зменшення вироблення дофаміну існувало до початку вживання наркотику або це результат використання канабісу. Але суть в тому, що тривале, інтенсивне вживання марихуани може призвести до порушення дофамінергічної системи, що негативно впливає на навчання і поведінку, призводить до неуважності і погіршення пам’яті.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com