Вживання марихуани змінює ДНК, збільшуючи ризик захворювань

0
231

Маріхуана змінює ДНК, що призводить до генетичних мутацій, які можуть підвищити ризик серйозних захворювань у зловживають осіб і їх майбутнього потомства. Такий висновок нового дослідження, проведеного вченими з Університету Західної Австралії.

Канабіс, також відомий як марихуана – найбільш часто використовуваний незаконний наркотик в Сполучених Штатах, незважаючи на те, що легалізація препарату для медичного або рекреаційного використання збільшується по всій країні.

За даними Національного Інституту по Боротьбі зі Зловживанням Наркотичних Засобів (NIDA), близько 22,2 млн осіб у США використовували марихуану в минулому місяці, і дослідження показали, що застосування наркотику значно збільшилася в останні роки.

З урахуванням великого числа осіб, які використовують марихуану, важливо встановити її вплив на здоров’я.

Автори дослідження Альберт Рис і Гері Халс, обидва з школи психіатрії та клінічних наук при Університеті Західної Австралії, відзначають, що попередні дослідження показали зв’язок між вживанням канабісу та підвищеним ризиком важких захворювань.

Однак механізми, що лежать в основі цієї асоціації, залишалися неясними. Як і те, яким чином вживання марихуани може вплинути на майбутні покоління.

Для подальшого дослідження, команда провела поглиблений аналіз попередніх досліджень та літературного матеріалу, що оцінюють вплив вживання канабісу на клітини і як це може ставитися до ризику захворювань.

Вони виявили, що хімічні властивості канабісу, в тому числі тетрагідроканабінолу (THC), активного інгредієнта наркотику, взаємодіють і змінюють ДНК вживають. Ці інгредієнти можуть призвести до мутації генів, які підвищують ризик різної патології.

Вживання каннабіса в світі росте в останні роки, це впливає на багато верстви населення. Дослідники зазначають, що навіть якщо у людини не розвивається хвороба в результаті таких мутацій, то «невидимий» збиток може передаватися дітям, і навіть їх онукам, збільшуючи ризик захворювань.

Навіть якщо мати ніколи не вживала канабіс в житті, мутації передаються від сперматозоїдів батька, що може призвести до серйозних хвороб у дітей. Батьки не можуть зрозуміти, що несуть мутації, в стані спокою, а проблема проявиться лише у потомства.

Коли хімічні речовини з конопель змінюють ДНК людини, це може уповільнити зростання клітин.

Результати можуть мати важливі наслідки для регулювання використання марихуани.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com