Вживання правильних жирів може зберегти 1 млн життів на рік

0
198

Дані дослідження, проведеного Американською Асоціацією Серця, показують, що замінивши рафіновані вуглеводи і насичені жири рослинними оліями можна врятувати 1 мільйон життів на рік.

Зв’язку між харчуванням з високим вмістом насичених жирів і хворобами серця добре документовані.

Відносини між різними типами жирів і їх впливом на здоров’я трохи складніше.

Нове дослідження і аналіз, проведений в глобальному масштабі, показує, які зміни в раціоні харчування необхідні у всьому світі, для порятунку життя.

В цілому, команда досліджувала інформацію по дієтам і доступності продуктів харчування з 186 країн. Вперше, глобальне тягар хвороб серця було виміряно по відношенню до споживання надмірної кількості насичених жирів у порівнянні з низьким споживанням поліненасичених жирів.

Не всі жири обов’язково зло; нічого не слід є в надлишку, але фізіологічні профілі насичених і поліненасичених транс-жирів різні і повинні розглядатися по-різному.

Важливо пам’ятати, що жири є необхідними для функціонування тіла. Жири можуть використовуватися не тільки в якості джерела енергії для клітинної та фізичної активності, вони також впливають на запальну реакцію, настрій і життєво важливі міжклітинні взаємодії.

Поліненасичені жири знаходяться переважно в рослинних продуктах і маслах. Споживання цих олій може поліпшити рівні холестерину в крові, зменшуючи ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Існує також свідоцтва того, що поліненасичені жири можуть знизити ризик діабету 2 типу.

Нижче наведені деякі з найбільш помітних результатів дослідження:

  • 10,3% із загального числа смертей від хвороби серця (711,800 осіб) у всьому світі, їдять занадто мало поліненасичені жирів в якості заміни для насичених жирів;
  • 3,6% із загального числа смертей від хвороби серця (250,900 осіб) були віднесені до надмірного споживання насичених жирів. Помітне розходження між цими двома цифрами, як вважають, виникла завдяки захисним властивостям поліненасичених жирів;
  • 7,7% із загального числа смертей від хвороби серця (537,200 осіб) були віднесені до надмірного споживання транс-жирів. Ці жири містяться в печенной і смаженої їжі. Найвищі показники смертності прийшли з-за низького споживання омега-поліненасичених жирів, вони виявлені в країнах колишнього СРСР, зокрема в Україні.

Автори сподіваються, що результати допоможуть розвивати дієтичне принципи.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com