Вживання рафінованих вуглеводів повязане з розвитком депресії у жінок

0
217

Продукти, що містять рафіновані вуглеводи, – такі, як білий хліб, снеки, солодка газована вода гарантують вам не тільки зайві кілограми. Згідно з останніми дослідженнями існує прямий зв’язок між використанням цих продуктів і розвитком депресії у жінок в період постменопаузи.

Доктор James Gangwisch і його колеги з департаменту психіатрії Медичного центру при Колумбійському університеті обробили інформацію по глікемічному індексі продуктів, глікемічний навантаженні, видами уживаних вуглеводів і зіставили їх з базою даних по більш ніж 70 тисячам жінок в періоді постменопаузи, у яких було діагностовано стан депресії. Вивчалися дані оглядового дослідження, проведеного з 1994 по 1998 роки Національним інститутом жіночого здоров’я. Глікемічний індекс продуктів (GI) характеризує відсоток цукру в крові після їх вживання.

Дослідження показали, що високі значення GI і вживання доданого цукру і рафінованих зернових продуктів пов’язано зі збільшеним ризиком появи депресії у жінок в періоді постменопаузи. У жінок, раціон яких складався з молочних продуктів, дієтичної клітковини, цільно-зернових продуктів, овочів і фруктів (але не фруктових соків), спостерігався знижений ризик виникнення депресії.

Вуглеводи підвищують відсоток цукру в крові. Чим більш рафіновані вуглеводи, тим вище значення глікемічного індексу.

Вчені стверджують, що такі рафіновані продукти, як білий хліб, білий рис, газована вода запускають механізми гормональної регуляції організму по зниженню цукру в крові. Ймовірно, запуск цих механізмів і призводить до зміни настрою, втоми та інших симптомів депресії.

Високий рівень споживання рафінованих крохмалю і цукрів є також чинником ризику виникнення запальних процесів і кардиозаболеваний – умов, що супроводжують депресії.

Незважаючи на те, що дослідження носять оглядовий характер, вони відкривають можливість «дієтичних інтервенцій» для лікування або попередження депресії. Автори вважають, що необхідно проведення подальшого вивчення для того, щоб переконатися, що така залежність буде спостерігатися при обстеженні більшої кількості пацієнтів.

«Хоча наше дослідження стосувалося лише жінок у стані постменопаузи, теоретичний механізм, що лежить в основі впливу дієти з використанням продуктів з рафінованими вуглеводами на розвиток депресії, може бути застосований і до інших верств населення», – повідомив доктор Gangwisch агентству CBS News по електронній пошті. Він також додав, що сподівається, що їх дослідження стимулює подальше вивчення проблеми із залученням молодих жінок і чоловіків.

За матеріалами: www.cbsnews.com
Автор: Євген Смирнов