Яблука і зелені помідори – натуральний засіб проти мязової атрофії

0
202

Атрофія скелетних м’язів є супутником старіння і проявляється в зниженої фізичної активності, почуття втоми, підвищений травматизм. Раніше лікарі не знали, що викликає процес атрофії, але нещодавно вчені з університету в Айові виявили білок, що отримав назву ATF4, який гальмує процес синтезу протеїнів, необхідних для формування повноцінної м’язової тканини, що і є причиною втрати м’язової сили і маси при старінні організму.

Наступним етапом було виявлення дослідниками двох натуральних компонентів, блокують процес атрофії скелетних м’язів і втрату м’язової маси: ними виявилися урсолова кислота, що міститься в яблучній шкірці, і речовина, що отримало назву tomatidine, яка у великій кількості міститься в зелених помідорах.

Провідний автор дослідження професор Christopher Adams зазначив: «Ми вважаємо, що урсолова кислота і tomatidine володіють великим потенціалом в якості натуральних засобів по запобіганню вікової атрофії скелетних м’язів».

У більш ранньому дослідженні група вчених під керівництвом професора Adams виявила, що урсолова кислота і tomatidine значною мірою гальмують процес вікової втрати м’язової маси у мишей. В ході експерименту дослідникам вдалося не тільки збільшити у мишей м’язову масу на 10 відсотків, але і, що більш важливо, підвищити силу м’язів на 30 відсотків за рахунок формування більш якісної м’язової тканини.

«Блокуючи шкідливий для м’язів білок ATF4, урсолова кислота і tomatidine дозволяють відновити в’яне з віком процес формування повноцінної м’язової тканини», – повідомив професор Adams в статті, опублікованій в Journal of Biological Chemistry.

За матеріалами: www.dailytimes.com.pk
Автор: Євген Смирнов