Як бороди можуть сприяти боротьбі зі стійкістю до антибіотиків

0
216

У травні минулого року, бородані по всій країні взялися за свої бритви після новини про те, що їх улюблені бороди, ймовірно, містять стільки ж бактерій, скільки їх у туалеті. Але нове дослідження припускає, що це не той випадок. Насправді, бороди чоловіків можуть допомогти в боротьбі зі стійкістю до антибіотиків.

Твердження виходить від команди на чолі з доктором Адамом Робертсом, мікробіологом в Університетському коледжі Лондона (UCL) у Великобританії. Він провів останні кілька років, намагаючись знайти нові ліки, які могли б подолати лікарську стійкість.

Щорічно більше 2 мільйонів чоловік в США хворіють стійкими до антибіотиків інфекціями, і більше 23000 чоловік вмирають в результаті таких інфекцій.

Стійкість до антибіотиків стала такою проблемою по всьому світу, що в 2014 році Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) оголосила, що ми рухаємося до «ері постантибиотика», де інфекції, які колись були виліковні, можуть стати небезпечними для життя.

При поліпшенні антибіотиків існує один важливий бар’єр, який необхідно подолати: розробка нових антибіотиків.

Було різке зниження досліджень про виробництві нових антибіотиків в останні десятиліття. Наприклад, звіт 2004 року показав, що затвердження нових антибіотиків знизилася на 56% між 1998-2002. Більш того, з 89 нових ліків, які були затверджені FDA в 2002 році, жодне з них не стало новим антибіотиком.

Відсутність нових антибіотиків означає, що ми використовуємо ті ж препарати для боротьби з бактеріальними інфекціями протягом багатьох років, даючи бактерії досить часу, щоб розвивати стійкість до цих препаратів.

Давайте подивимося правді в очі. Бороди точно не займають кращу репутацію, коли справа доходить до гігієни. Дослідники виявили присутність кишкових бактерій, які, як правило, знаходять в кале. Однак деякі дослідники відзначали, що більшість бактерій, виявлених у дослідженні, також знайдені на нашій шкірі.

Для поточного дослідження Робертс і його колеги протерли бороди 20 чоловіків на вулицях Лондона.

Із зразків, дослідники змогли виростити більше 100 штамів бактерій протягом 4-тижневого періоду; бактерії в основному складався з видів, що знаходяться на шкірі.

Дослідники ідентифікували бактерій, вирощених із зразків бороди, які напали і вбили форму E. coli з лікарською стійкістю.

Близько чверті бактерій із зразків бороди, були здатні вбити стійкі інфекції. Дослідження тривають.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com