Як клітини шкіри можуть допомогти в боротьбі з раком

0
202

Вчені кажуть, що зробили «новаторський відкриття в галузі лікування раку: спосіб перетворення клітин у стовбурові клітини, які можуть прицільно знищувати рак мозку.

У дослідженні, опублікованому в Nature Communications, дослідники з Університету Північної Кароліни (UNC) в Чапел-Хілл показують, як трансформовані клітини шкіри змогли вистежити і вбити пухлина мозку, яка називається гліобластомою.

Гліобластоми належать до класу пухлин головного мозку, відомі як гліоми. Вони є найбільш поширеними і смертоносними первинними злоякісними пухлинами головного мозку у дорослих. За оцінками, в цьому році буде діагностовано 12120 нових випадків захворювання в США.

В даний час прогноз для пацієнтів з гліобластомою поганий; тільки близько 30% пацієнтів, страждаючих цим захворюванням, живуть більше 2 років з моменту постановки діагнозу, в першу чергу тому, що пухлини важко видалити.

Керівник дослідження Шон Хингтен, доктор філософії, школи фармакології Эшелмана при UNC, і колеги відзначають, що, навіть якщо хірург має можливість видалити більшу частину гліобластоми, майже завжди залишаються частини ракової тканини мозку, відомі як вусики.

Вусики це пальцеподобные онкологічні щупальця, які глибоко впроваджені в головний мозок. Вони можуть швидко формувати нову глиобластому.

Маючи це на увазі, дослідники задалися метою визначити персональну форму лікування гліобластоми, яка буде в змозі вбити масив і вусики, усуваючи рак раз і назавжди.

Дослідники перепрограмували фібробласти – колаген-продукуючі клітини сполучної тканини, щоб перетворити їх у нервові стовбурові клітини.

На тестуванні нервових стовбурових клітин у мишей з гліобластомою, дослідники виявили, що клітини мали «вроджену здатність», подолання гемато-энцефалического бар’єру, і змогли вистежити і знищити ракові вусики.

Крім того, дослідники виявили, що здатні запрограмувати нервові стовбурові клітини генерувати білок під назвою TRAIL, який може вбивати пухлини, роблячи протиракові здібності стовбурових клітин ще сильніше.

У цілому, дослідники змогли підвищити виживаність мишей до 160-220%, в залежності від типу пухлини, який мали гризуни.

Отримані дані підтверджують потенціал iNSCs [індукованих нервових стовбурових клітин] як високоефективних транспортних засобів доставки лікарських засобів для лікування неінвазивних та інвазивних пухлин головного мозку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com