Як ожиріння сприяє розвитку колоректального раку

0
257

Люди з ожирінням мають на 50% більш високий ризик розвитку раку товстої кишки. Вчені виявили біологічну зв’язок між ожирінням та колоректальний рак. Також вони знайшли схвалений препарат, який може запобігти розвитку раку. Результати дослідження були опубліковані у виданні «Дослідження раку».

Дослідники на чолі з доктором Скоттом Вальдманом, провели дослідження мишей, щоб дослідити зв’язок між ожирінням і рак ободової і прямої кишки.

Вони виявили, що ожиріння, пов’язане з втратою гормону гуанилина. Він проводиться в підкладці клітин (епітелії кишечника.

Епітелій кишечника є дуже динамічним і клітини в ньому постійно замінюються. Рецептор, гуанилин ціклаза З (GUCY2C), сприяє регенерації епітеліальної. Гуанилин є гормоном, який взаємодіє з вищеописаним рецептором.

Результати показали, що висококалорійне харчування вимикає експресію гуанилина в кишечнику, що приводить до дезактивації супрессорного шляху зростання пухлини.

Однією з особливостей колоректального раку з’явилася деактивація гена гуанилина. Це було виявлено і у людей, і у тварин. Патологічно огрядні пацієнти мають на 80% більше низьку експресію гена гуанилина, порівняно з худими людьми.

Схоже, що рецептор гормону гуанилина діє як контролюючий супресор росту пухлин. Без гормону, рецептор пригнічується ще на ранніх стадіях раку. Це призводить до дисфункції кишкового епітелію, що створює умови для розвитку раку.

Щоб перевірити свої висновки, команда створила тренсгенных мишей, у яких відключили можливість зменшення експресії гена гуанилина. Таким чином, розвиток раку у мишей було попереджено, навіть коли вони продовжували споживати надлишок калорій.

Експерименти показали, що цей гормон і його рецептор набагато вірогіднішим придушуються у огрядних людей.

Команда передбачає, що колоректальний рак може бути відвернений у огрядних людей за допомогою замісної гормональної терапії, так само, як цукровий діабет лікують інсуліном.

Результати також показують, що препарат линаклотид, який є структурним аналогом гуанилина, може бути використаний для запобігання розвитку раку товстої кишки у пацієнтів з ожирінням.

FDA схвалило линаклотид у 2012 році для лікування синдрому подразненого кишечнику із запорами, а також для лікування хронічного ідіопатичного запору.

Обмеження калорій може відновити рівень гуанилина, що знизить ризик розвитку раку, шляхом звичайного зміни способу життя.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com