Як Ви називаєте блондинок? Розумна!

0
6

Стереотип стверджує, що, коли справа доходить до інтелекту, блондинкам доводиться боротися і доводити, щоб йти в ногу зі своїми темноволосими однолітками. Але нове дослідження стереотипів дурної білявки показало, що блондинки не менш дурні, ніж люди з іншим кольором волосся.

Автор дослідження Джей Загорський публікує свої висновки в журналі Економічний вісник.

Нове дослідження наближає нас від вимислу до дійсності, знаходячи, що блондинки настільки ж розумні, якщо не розумнішими, ніж чорняві особи.

Поширена думка, що існує протягом багатьох років, навіть має свою власну категорію гумору, з написом «жарти про блондинок».

Але Загорський каже, що стереотип блондинки може мати серйозні економічні наслідки, надаючи вплив на зайнятість, просування по службі та на інші соціальні переживання.

Це питання важливе тому, що багато фірм прагнуть при прийомі на роботу обирати розумних людей. Якщо блондинка жінка помилково сприймаються як менш розумна, то вони можуть бути відсортовані на низькооплачувану і менш інтелектуальну роботу.

Для того щоб досягти своїх висновків, Загорський проаналізував дані Національного тривалого дослідження молоді, проведеного у 1979 році. У ньому взяло участь 10878 американців у віці 14-21 року.

У 1980 році всі учасники завершили кваліфікаційні випробування рекрутів: тест знання, розуміння, математичних знань і арифметичних міркувань. Ці тести використовується для оцінки IQ всіх нових рекрутів.

П’ять років опісля, учасники завершили дослідження, в якому їм було запропоновано розкрити свій природний колір волосся. Потім Загорський порівняв результати тесту з кольором волосся учасників.

Так як колір волосся варіює залежно від раси і етнічного походження, латиноамериканці і афроамериканці були виключені з дослідження, для того щоб не допустити будь-яких упереджень в тестах IQ.

Загорський виявив, що блондинки мали трохи більш високий середній показник IQ, ніж темноволосі жінки; середній IQ блондинок склав 103,2, порівняно з 102,7 у жінок з каштановим волоссям і 101,2 для жінок з червоними волоссям, а також 100,5 для чорноволосих жінок.

Серед чоловіків, найвищий IQ, в середньому 104,4, був у осіб з каштановим волоссям, хоча блондини прийшли на друге місце, з середнім IQ 103,9.

Одним з обмежень дослідження було те, що деякі жінки брехали про природному кольорі волосся.

Оточення є рушійною причиною високого інтелекту, і колір волосся не має значення.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here