Як вибрати хірургічну клініку

5-6-2018

Хоча пластична хірургія здається міським новоутворенням (безумовно, доброякісним), вона існує тут півстоліття. Але в 1960-ті доступ до послуги мали тільки обрані. Черги в Інститут краси на Гороховій тягнулися роками, а неофіційні ціни на операції формувалися ринковим способом: дикий попит породжував відповідна пропозиція. Без конкуренції і зворотного зв’язку (до винаходу Інтернету ще треба було почекати) в цій галузі нарівні з професіоналами цвіли і пахли діетиловим ефіром різного масштабу аферисти. Рекомендую хірургічна клініка у Львові

На початку 1990-х, натхнені Цоєм, змін зажадали студентів медвузів. Спеціальності «хірургія» тоді не існувало, але неформальний батл за освоєння дивовижного професії був відкритий Першим медом і Військово-медичною академією. У першому пишалися глибоким зануренням у вузьку спеціальність, наприклад лора, у другому мислили системно, всього вчилися потроху і дорівнювали на Леонардо да Вінчі.

Протистояння загострилося з приходом кількох випускників СПбГМУ імені Павлова в одіозну клініку на Гороховій. Під проводом місцевих лікарів, через скальпелі яких пройшли тисячі заслужених, народних і номенклатурних, вони з юнацьким ентузіазмом взялися освоювати підтяжки і мамопластику. ВМА тим часом прийняла на своїй території американських хірургів для обміну досвідом. Після обескураживающего знайомства з можливостями пластики окрилений новими знаннями професор Академії сформував у 1991 році власну клініку пластичної та реконструктивної хірургії, куди покликав кращих учнів.

Потім сталася криза 1998 року. Потік бажаючих омолодитися на Гороховій різко вичерпався, і склад клініки розійшовся, як міцний шов. Хтось із старої гвардії зник з радарів повністю, хтось відкрив власну маленьку справу, сподіваючись, що кістяк вірних пацієнтів пропасти не дасть. Але тільки недавні випускники — і Першого меду, і ВМА — продовжили розвиватися. Стажування, симпозіуми, майстер-класи, практика заради практики — і через п’ятнадцять років саме вони увійшли в золоту збірну пластичних хірургів міста.

Правда, гастролює цей склад виключно поодинці. Зібрати в одному кадрі всіх хірургів виявилося непосильним завданням: поки один прореживал чергу записалися до нього на операцію в Москві, інший виступав на десятому симпозіумі естетичних хірургів в Чикаго. І тим не менше тепер дрім-тім в одному матеріалі та без халатів. Зустрічайте!