Як вибрати медтехніку

9-11-2020

 

Швидше за все багато хто вже зіткнулися з тим, що лікарі не можуть дати повну інформацію, а рекомендації бувають навіть помилковими. Тому не мучте лікарів, не вимагайте від них назв фірм, а тим більше моделей. Вибирайте самі. Також рекомендуємо замовити

медичні товари  на сайті

Головне, що ви дізнайтеся у лікаря – точний діагноз і назви лікарських препаратів, якими будуть проводитися інгаляції.

Метод інгаляцій – один з кращих способів лікування захворювань органів дихання. Пріоритет інгаляцій перед звичайним застосуванням ліків полягає в використання менших доз ліків за рахунок більшого засвоєння діючої речовини.

При використанні інгалятора, терапевтичний ефект можна отримати за набагато менший проміжок часу завдяки прямому надходженню лікарської речовини безпосередньо в дихальні шляхи. В наслідок чого, відбувається швидке і ефективне поліпшення стану хворого. А легка техніка інгаляцій дозволяє використовувати їх пацієнтам будь-якого віку.

Виділимо 3 основних типи інгаляторів (небулайзерів):

Парові інгаляториподойдут для прогрівання верхніх дихальних шляхів і інгаляції з використанням ефірних масел. Це більш вдосконалена форма “бабусиної кошти»: дихати під ковдрою над відвареною картоплею або над гарячою водою з содою. Тепло пом’якшує носоглотку і трахею, допомагає откашливаться. Заливають в паровий інгалятор ефірні масла (їхня точка кипіння нижче 100 градусів), але можна і настої трав. Істотні мінуси цього типу:

  • гарячу інгаляцію не можна застосовувати при температурі тіла вище 37,5 градусів;
  • лікарських засобів при нагріванні неминуче руйнується, а їх концентрація і так невелика;
  • та й діток важко змусити вдихати гарячу струмінь пари.

Крім того, все частіше лікарі говорять про можливість «загнати» таким чином хвороба далі в організм – до бронхів.

Зовсім інша справа -небулайзери (від латинського – туман, хмара). Вони перетворюють рідке ліки в аерозоль: компресорний – під впливом стиснутого повітря, ультразвукової, відповідно, під впливом ультразвукових хвиль.

Однією з основних характеристик небулайзера є розмір і однорідність часток лікарських засобів, одержуваних на виході (від 0,5 до 10 мкм). Від їх розміру залежить, в якому відділі дихального тракту вони осядуть. Чим менша частинка, тим глибше вона проникає: – від 5 до 10 мкм – в горлі, гортані і трахеї; – від 1 до 5 мкм – в нижніх дихальних шляхах; – від 0,5 до 1 мкм – в альвеолах.

Експериментальні дані свідчать про те, що оптимальними для потрапляння в дихальні шляхи є аерозолі з діаметром часток 2-7 мкм. Дана характеристика справедлива і для компресорних і для УЗ інгаляторів. При однакових показниках дисперсності аерозолю відмінність полягає в наступному.

Ультразвуковий інгаляторза 10-15 хв (час процедури) здатний повністю обробити всю поверхню запалених дихальних шляхів. Для інгаляцій можна використовувати відвари лікарських трав, мінеральну воду, ефірні масла, завдяки чому інгалятор використовується для ароматерапії і зволоження повітря. Однак існують препарати, основні компоненти яких руйнуються під впливом ультразвуку. УЗ інгалятори компактніші, практично безшумні, оснащені акумуляторами. До недоліків можна віднести необхідність закупівлі витратних матеріалів: чашечок для ліків і гелю. Вони недорогі, просто потрібно заздалегідь подбати про їх придбання.

Компресорні інгаляторимогут працювати з постійним виходом аерозолю, активуватися вдихом (від збільшення швидкості вдиху збільшується вихід аерозолю і відсоток часток розміром менше 5 мкм) або бути забезпечені клапанним переривником потоку. До безумовного їх переважно можна віднести те, що цей тип інгалятора може розпорошувати практично всі лікарські склади, застосовувані для інгаляцій. Ще один плюс компресорних інгаляторів – великий ресурс роботи і відсутність будь-яких витратних матеріалів; мінус – зазвичай великий розмір і галаслива робота. Однак і серед компресорних небулайзера можна знайти «малюків» і «тихонь». Тепер, більш-менш визначившись з пріоритетами, можна вирушати в наш магазин. Будьте здорові!