Як вибрати стоматолога, якому можна довіряти?

12-1-2019

Вибирайте не клініку, обладнання та матеріали, а лікаря. Традиційно в цьому допоможе сарафанне радіо (поради які лікувалися у доктора друзів, рідних і колег) і відгуки в Інтернеті на сторонніх сайтах і форумах (однак не варто надто довіряти відгукам, залишеним на сайтах самих клінік). Хочемо порекомендувати відвідати естетична стоматологія печерськ , тут найкращі лікарі та доступні ціни для лікування .

План лікування повинен складати сам доктор, який проводив огляд, а не менеджер, як це часто відбувається в мережевих клініках. Такі фахівці лікарями не є, але зате добре розбираються в продажах і вміють накручувати середній чек. Якщо після огляду та діагностики лікар направляє вас до менеджера, це поганий сигнал. З такої клініки краще вчасно втекти.

Збираючись проходити складні або тривалі процедури, ознайомтеся з сертифікатами, дипломами про підвищення кваліфікації, свідоцтвами про закінчення лікарем курсів по роботі з новими медичними технологіями. Така інформація повинна розміщуватися на сайті клініки, в розділах, присвячених лікарям.

Не залишайтеся в клініці, де не дотримується гігієна, і не бійтеся питати, як стерилізуються інструменти (ваша сором’язливість чи легковажність може дорого обернутися, адже через брудні інструменти можна заразитися гепатитом С, ВІЛ). За правилами роботу з пацієнтом повинен вести стоматолог разом з асистентом. Але в клініках економкласу лікар може бути і один. Однак інструменти в будь-якому випадку повинні використовуватися тільки стерильні, а рукавички повинні бути одноразовими.

Вдамося до хитрості. Кращий спосіб визначити оптимальну тактику лікування – піти на маленьку військову хитрість і, прийшовши до лікаря, відразу ж сказати, що лікуйтеся в іншому місці, а до нього звернулися лише за другим думкою. Матеріально незацікавлений лікар розпише план лікування таким, яким він дійсно має бути, без зайвих процедур і витрат. Якщо кваліфікація лікаря і ціна його послуг вас влаштує, можна згодом «передумати» і лікуватися у нього за цим планом.