Як вибрати пам’ятник

10-19-2021

Зараз на ринку ритуальних послуг неймовірно великий вибір надгробних виробів з різних матеріалів. Метал, скло, полімерграніт, поліграм, литтєвий камінь, литтєвий бетон, керамограніт – голова обертом! Скажемо прямо, що перед перевагами натурального природного каменю жоден з перерахованих вище матеріалів встояти не зможе. Ще до нашої ери природний камінь був основним будівельним матеріалом в стародавньому римі, греції та індії. Піраміда хеопса, колізей, китайська стіна, бовдури на о .пасхи… І ще тисячі прикладів доводять міцність і довговічність природного каменю. Також рекомендуємо вибрати найкращі пам*ятники на сайті  https://omega-ritual.com.ua/  , тут найкращі ціни.

Вивчаючи фізичні властивості природних каменів, можна зробити висновок, що найміцнішими і довговічними є породи базальту, граніту, мармуру.

Мармур-це міцний, довговічний і стійкий до температурних впливів камінь. Це чудовий природний камінь з багатющою палітрою відтінків і малюнків.

Характеристики мармуру:

Мармур відомий високою механічною міцністю. За цим показником він перевищує бетон в 2-2, 5 рази. Але мармур має меншу щільність, більшу пористість і більше водопоглинання в порівнянні з гранітом. З цього випливає, що мармур менш стійкий до атмосферних впливів і його не варто вибирати для виготовлення надгробних пам’ятників, особливо в середніх і північних широтах. Під впливом опадів, перепадів добових температур м’які пористі породи мармуру неминуче руйнуються… Найбільше це помітно на гравіруваннях по каменю (текст, портрет, малюнки). Термін служби мармурового виробу в сприятливих умовах до 100 років. А в несприятливих-і того менше.

Недоліки мармуру:

Виходячи з перерахованого вище слід зробити висновок: мармур міцніше і практичніше штучних матеріалів, але значно поступається граніту. Мармур краще використовувати для обробки приміщень, а для виготовлення надгробків і пам’ятників краще вибирати граніт.

Граніт-виключно довговічний і міцний камінь, актуальний в будівництві і дизайні. Поряд з мармуром, граніт – один з найбільш затребуваних натуральних матеріалів в будівельній та оздоблювальній сфері. З нього виходять чудові барельєфи, пам’ятники, пілястри та інші декоративні елементи. Споруди з граніту століттями зберігають свій первісний вигляд.

Колірна палітра відтінків граніту не поступається мармуру. Однак граніт за своєю природою зернистий камінь і має зернистий природний малюнок. Для виготовлення пам’ятників вибирають плити з рівномірним зерном і розподілом відтінку. Це дозволяє виконати якісне художнє оформлення пам’ятника-виконати гравіювання портрета, тексту, малюнків.

У виготовленні пам’ятників ми використовуємо в основному чорний граніт габро другорецького родовища (карелія), а також кольорові граніти сюскюянсаарі (насичений малиновий колір), димовський або балтійський (грубозернистий, коричневий колір з чорними і рожевими вкрапленнями), мансуровський (світло-сірий з оливковим відтінком) та інші види граніту російських родовищ.

Граніт-гірська порода з унікальними природно-фізичними властивостями. До його основних переваг відноситься міцність, яка захищає його від фізичних і хімічних впливів. На відміну від інших матеріалів, він не схильний до цвілі і грибка, а термін служби набагато вище. Крім того, його відрізняють:

Граніт відомий як» вічний ” камінь. Дійсно, дрібнозернисті породи виявляють перші ознаки зносу і руйнування тільки через 500 років. Гранітний саркофаг у великій піраміді в гізі (побудована приблизно 4500 років тому) практично не змінився з часом.

Штучний граніт (полімербетон, поліграм, полімерграніт, литтєвий камінь – назв багато, але сенс один) – це матеріал, створений на основі високоміцних полімерів в з’єднанні з гранітною крихтою. Цей матеріал поступається природному каменю по своїй міцності і довговічності у багато разів. Єдина перевага штучного граніту перед натуральним – це його вартість. Скажемо прямо – це бюджетний економ-варіант, який прослужить від сили 10-15 років. Штучний граніт доцільно використовувати в інтер’єрі, але в ритуальній сфері, де головне призначення виробу – зберегти пам’ять на довгі століття, ми радимо вибирати природний камінь.