Який тонометр точніше і надійніше

5-6-2018

Найважливішим заходом для ефективного лікування гіпертонії є вимірювання артеріального тиску (АТ) в домашніх умовах. Якщо хворий-гіпертонік не буде регулярно проводити цю процедуру, то користі від лікування буде мало, і все в підсумку може закінчитися сумно. Для здійснення виміру використовується аппарат, званий тонометром. Він повинен бути в кожному домі, так як скачки артеріального тиску бувають у людей будь-якого віку, особливо похилого. При цьому дуже важливо підшукати максимально точний вимірник тиску. Рекомендую вибрати апарат для вимірювання тиску .

Для чого потрібен тонометр

Під тонометром мається на увазі медичний діагностичний апарат для тиску: норма діастолічного становить 80 мм рт. ст., а систолічного – 120 мм рт. ст. По-іншому цей прилад називається сфигмоманометром. Складається він з манометра, нагнітача повітря, оснащеного регульованим клапаном спуску, і манжети, надягаїмої на руку пацієнта. Замовити відповідний апарат сьогодні можна в інтернет-аптеках з доставкою. Він може відрізнятися за такими параметрами: типом (механічний і електронний, автоматичний і напівавтоматичний); розміром манжети; дисплею (циферблату); точності. Показники норми можуть відхилятися вниз і вгору не більше, ніж на 10 мм рт. ст. Якщо відхилення будуть перевищувати їх, то це говорить про те, що серцево-судинна система пацієнта страждає від патології.

Якщо тиск буде постійно підвищеним, то це вже гипертонічне захворювання, яке загрожує інфарктом та інсультом. Для коректної терапії потрібно щоденний моніторинг АТ, який проводиться за допомогою тонометра. Такий апарат допомагає: постійно спостерігати за результатами лікування при прийомі призначених лікарем таблеток або використанні інших способів терапії; у разі погіршення самопочуття (головний біль, запаморочення, нудота тощо) вчасно визначити різкий стрибок тиску і прийняти відповідний лікарський препарат; контролювати зміну після переходу на здоровий спосіб життя: прилучення до спорту, відмова від алкоголю, куріння тощо; не витрачати час на відвідування медичного закладу, а виробляти замір в домашній обстановці; Мати апарат в домашній аптечці рекомендується всім тим людям, які страждають від серцевих захворювань, цукрового діабету, патології судин, що зазнають постійні стреси і психоемоційні навантаження, мають гормональні порушення. Крім того, апарат буде не зайвим і тим, хто часто вживає спиртні напої і курить, а також спортсменам для належного контролю над фізичними навантаженнями і літнім людям у зв’язку з загальним погіршенням здоров’я. За показанням часте вимірювання АТ може рекомендуватися вагітним жінкам.

Класифікація апаратів для вимірювання тиску

Щоб вибрати апарат, яким просто і зручно користуватися, ознайомтеся з класифікацією. Групи апаратів за ступенем участі пацієнта в процесі вимірювання, розташування манжети і функціональним можливостям представлені нижче. Окремо можна було б класифікувати пристрою по виробнику, але питання вибору торговельної марки не є основним, оскільки більша частина виробництва зарубіжної медтехніки знаходиться на території Китаю. За ступенем участі пацієнта у процесі Вважається, що перші прилади для вимірювання тиску з’явилися в Австрії у 1881-му році.

Тиск в ті роки вимірювалося за допомогою ртутного манометра. Надалі російський хірург Н. С. Коротков описав спосіб вимірювання систолічних і диастолических тонів допомогою прослуховування. Який тонометр точний: з часом механічні пристрої стали поступатися своє місце напівавтоматичним, які в подальшому почали тіснитися приладами-автоматами. Різниця між всіма трьома варіантами полягає в мірі участі пацієнта в процесі виміру: Ручні. Накачування і скидання повітря здійснюється вручну з допомогою груші. Тиск визначається на слух стетоскопом, дивлячись на показання стрілки на циферблаті. Напівавтоматичні. Повітря накачується грушею, а індикація пульсу і АТ на дисплеї проводиться без використання стетоскопа. Автоматичні. Накачування повітря здійснюється компресором, а скид – клапаном. Результат показується на дисплеї.

Працює тонометр-автомат від мережі за допомогою адаптера або на батарейках. За способом розташування манжети Важливим фактором є розташування манжети і її розмір. Цей елемент складається з тканини (переважно нейлонова), розташованої всередині пневмокамери і фіксаторів (застібок) у вигляді липучок. Зсередини він виконаний з медичної гуми. Щоб стискати руку пацієнта і перекривати струм крові по судинах для визначення точного показника, даний елемент заповнюється повітрям. Розташовується цей елемент у залежності від моделі на плечі, зап’ястя і пальці: На плечі. Найпоширеніший варіант, який підходить всім віковим категоріям. В інтернет-магазинах представлений широкий асортимент манжет від дитячих до дуже великих. На зап’ясті. Оптимальний тільки для молодих користувачів, особливо у випадку контролю тиску при підвищених фізичних навантаженнях, під час спортивних занять. У літніх людей показання можу бути невірними. Крім того, не підходить при треморі, діабеті, склерозі судин. На пальці. Найпростіший, але найменш точний варіант. З цієї причини він не вважається серйозним медичним обладнанням.