Яку зубну щітку вибрати

4-24-2019

Які тільки зубні щітки не пропонують в наш час спеціалізовані відділи магазинів! Але як вибрати щітку, яка підходить саме вам?

Рекомендуємо почитати про ирригатор https://irrigators.com.ua/ua/irrigatory/

Як би не було велике спокуса купити «натуральне», але щетина зубної щітки повинна бути виготовлена зі штучного волокна.

Усередині кожного натурального волоска-їх роблять зі свинячої щетини-розмножуються бактерії, тому такі щітки негігієнічні і можуть сприяти розвитку хвороб в порожнині рота.

Крім того, натуральні щетинки занадто м’які. А їх кінчики не можна закруглити, тому їх гострі краї можуть травмувати емаль і ясна.

 1. Вибираємо жорсткість

Ступінь жорсткості щетини зубної щітки визначається діаметром волокна, з якого вона зроблена-чим діаметр більший, тим щітка буде жорсткішою.

Жорсткість зубної щітки обов’язково повинна бути вказана на упаковці. Вона може бути дуже м’яка (ultrasoft, extrasoft), м’яка (soft), Середня (medium), жорстка і дуже жорстка (hard).

Дуже м’яка зубна щітка потрібна дітям до 5 років і людям з підвищеною чутливістю зубів. М’яка щітка — дітям від 5 до 12 років, а також при вираженій кровоточивості, набряклості, болючості ясен, при стиранні твердих тканин зубів. Зубна щітка середньої жорсткості — дітям старше 12 років і дорослим.

Жорсткі та дуже жорсткі зубні щітки використовувати без рекомендації лікаря не можна, так як вони можуть травмувати ясна і викликати стирання твердих тканин зубів, а їх щетинки недостатньо гнучкі, щоб добре проникати в міжзубні проміжки і під ясна.

 1. Вибираємо розмір

Для щоденного використання лікарі рекомендують зубні щітки з короткою робочою частиною, що охоплює 2-2,5 стоять поруч зуба. Довжина головки зубних щіток для дітей від 18 до 25 мм, для дорослих — не більше 30 мм.

Такими зубними щітками легко маніпулювати в порожнині рота і очищати важкодоступні поверхні зубів.

 1. Термін служби зубної щітки

×
Зубну щітку необхідно регулярно міняти — адже навіть на штучній щетині селяться бактерії. Щітки середньої жорсткості можна використовувати протягом 3 місяців, а з м’якою щетиною треба замінювати через 1-2 місяці.

 1. Електрична зубна щітка — плюси і мінуси

Перевага:

 • добре чистить зуби-згідно з результатами більшості досліджень, електричні зубні щітки краще, ніж звичайні, видаляють наліт, в тому числі у важкодоступних ділянках;
 • легко чистить зуби — щітка переміщується вздовж зубів, затримуючись на кожному зубі протягом декількох секунд, більше ніяких рухів робити не треба, а завдяки режиму пульсу і вібрації потрібно менше зусиль для видалення нальоту;
 • потрібно менше часу для чищення зубів — при чищенні електричної зубною щіткою досить двох хвилин, а звичайної треба чистити не менше трьох;
 • легко контролювати час чищення зубів — більшість моделей електричних зубних щіток мають таймер на дві хвилини.
 • існують і дитячі електричні зубні щітки, що дозволяють малюкам простіше вичистити зуби.

Недостатки:

Є ймовірність стирання твердих тканин зубів і травм ясен. Тому електричну зубну щітку слід використовувати 2-3 рази в тиждень.

 1. Ультразвукова зубна щітка — плюси і мінуси

Перевага:

 • добре видаляє наліт, в тому числі у важкодоступних місцях під яснами;
 • чистити зуби можна без додатково тиску на щітку, що спрощує чистку зубів і зменшує ймовірність травм;
 • можна використовувати при захворюваннях порожнини рота, коли вплив звичайної або електричної щітки виявляється болючим або небезпечним. А також при використанні імплантів або брекетів, якщо силу механічного впливу на них треба обмежувати.

Протипоказання:

Не можна використовувати людям із захворюваннями серцево-судинної системи, з хворобами крові, передраковими захворюваннями порожнини рота, епілепсією. Вплив ультразвуку може спровокувати загострення цих захворювань.

ГОЛОВНЕ ПРО ЗУБНИХ ЩІТКАХ

✔ Вибирайте щітку зі штучною щетиною, м’яку або середньої жорсткості і невеликою головкою.

✔ Термін життя щітки невеликий — до трьох місяців.

✔ Електрична і ультразвукова щітка полегшують чистку зубів, але застосовувати їх треба з обережністю.