Японці знайшли в клітинах людини гени, які відповідають за розвиток ракових пухлин

0
188

У недавньому дослідженні, в якому взяло участь майже 20 тисяч осіб, було встановлено, що навіть невеликі зміни в частині геному, який відповідає за реакцію імунітету при зараженні організму, здатні викликати прискорення розвитку пухлин.

Як пишеться в японській газеті «Асахі», до висновку про те, що зміни всього в 6 генах призводять до розвитку ракових захворювань, прийшли вчені з японського центру досліджень раку. Вони встановили шкідливість навіть незначних змін в генах.

Учасниками дослідження стали 18 тисяч добровольців з діагнозом «рак легенів». Дослідники провели аналіз чистоти реакцій імунітету при зараженні організму. За реакцію імунітету відповідали певні гени, які при пошкодженні генної ланцюжка прискорили ріст злоякісної пухлини. Японські вчені підкреслили, що форма раку легенів, яка ними не досліджувалася, зустрічається у людей, які не курять. Навіть якщо змінився лише один з шести генів, ризику зростання злоякісної пухлини навряд чи вдасться уникнути. Подібні зміни в генах траплялися в 1/5 усіх випадків, а іноді кількість випадків досягало 40%.

Японці вважають, що результати їх дослідження допоможуть ефективніше знайти і вести роботу з групами людей, у яких найчастіше виявляють онкологічні захворювання (їх лікарі називають «схильними»). Це дозволить виявити хворобу на перших стадіях, а отже, дає хороші шанси на її лікування.

За статистикою, наданою Японським центром дослідження раку, Японія в 2016 році перетинає кордон мільйона хворих різними видами онкології. Найпоширеніша різновид раку – рак прямої кишки, яким страждають майже 150 тисяч осіб, після чого йде рак шлунку і рак легенів. Від різновиду недуги, як припускають лікарі, в цьому році помре до 100 тисяч чоловік.

За матеріалами: tsargrad.tv