З вершковим маслом проблем немає, але маргарин може вбити вас. Нові результати канадського дослідження

0
213

Протягом декількох десятків років лікарі наполегливо рекомендували знижувати споживання насичених жирів, що містяться у вершковому маслі, м’ясі і вершках. Однак, недавнє масштабне дослідження, проведене канадськими ученими, показало, що тваринні жири не збільшують, як вважали раніше, ризику розвитку інсульту, захворювань серця і діабету. А ось трансжири, якими рясніють штучно синтезовані продукти, такі як маргарин, підвищують смертність протягом наступних 10 років на 34%!

«Роками лікарі давали рекомендації щодо зниження споживання жирів», – говорить автор дослідження професор Russel de Souza з університету McMaster в Канаді. «Трансжири дійсно несуть серйозний ризик для здоров’я, але ми зараз зовсім не впевнені, що це стосується також і насичених жирів. Разом з тим ми не закликаємо збільшувати споживання тваринних жирів, так як немає переконливих доказів, що підвищення дози їх прийому несе яку-або користь для організму».

Джерелами насичених жирів є продукти тваринного походження: м’ясо, коров’яче молоко, вершкове масло, яєчні жовтки і деякі рослинні продукти, такі як пальмове масло і шоколад. Транс-ненасичені жири або трансжири отримують промисловим способом з рослинних олій, і вони застосовуються при виробництві маргарину, снеків і пакетованих продуктів.

До останнього часу лікарі рекомендували не вживати насичені жири в обсягах, що перевищують 10% від загальної кількості денних калорій, а допустимий ліміт по трансжирам обмежити 1% з метою зниження ризику розвитку інсульту та інфаркту. Однак нове дослідження, яке охоплювало більше одного мільйона чоловік, не виявило доказів, що насичені жири несуть шкоду здоров’ю.

При цьому вживання трансжирів збільшує ризик смерті на 34% за наступні 8.5 років, на 28% підвищує смертність від коронарних захворювань серця і на 21% піднімає ризик появи серцево-судинних захворювань.

Разом з тим британські експерти попереджають про небезпеку збільшення споживання насичених жирів. «Було б украй нерозумно трактувати отримані результати таким чином, що тепер можна у величезних кількостях вживати жирне м’ясо, вершки і вершкове масло»,- заявив професор Sanders, king’s College, Лондон.

За матеріалами: www.vancouversun.com
Автор: Євген Смирнов