З віком мозок людини змінюється

0
210

До досить несподіваного висновку дійшли вчені з університету Ньюкасла, який знаходиться у Великобританії. Згідно з результатами їхніх досліджень, з віком змінюється не тільки шкіра людини, але і його мозок. Іншими словами, цей орган людини «старіє» точно так само, як і інші системи людського організму.

Нові теоретичні та практичні дослідження вчених з Великобританії показали, що з віком пружність кори головного мозку значно зменшується. Зовнішній шар нервової тканини ставати менше. Також слід зазначити, що такі дослідження були проведені і на представників ссавців. Однак у них таких кардинальних змін не було виявлено. Пружність мозку у тварин залишається однаковою, незалежно від віку і життєдіяльності.

Практичні дослідження були проведені як на цілком здорових людей, так і на тих, хто страждає різними недугами. Таким чином, було з’ясовано, що зміни в корі головного мозку найбільш добре виражені у людей, які страждають від хвороби Альцгеймера. У них зміна пружності тканини проходить більш інтенсивно. Дана обставина медики вирішили використовувати для ранньої діагностики даного захворювання. Так, було виявлено, що зміни в тканині мозку настають не з віком, а з початком патологічного процесу. Таким чином, дана обставина можна буде використовувати для діагностики Альцгеймера на ранній стадії, що, в кінцевому підсумку, може дати можливість лікувати захворювання на ранніх стадіях.

Також, в ході досліджень, вчені з’ясували, що у жінок кора головного мозку менш пружна, ніж у чоловіків аналогічного віку. Щодо даного питання і методів діагностики ще ведуться наукові роботи.