За спадкові захворювання відповідає не тільки геном

0
262

Ще багато десятиліть тому вчені переконали людство, що, всупереч своїм станом здоров’я, спадкових захворювань кожному все одно не уникнути. Проте дослідники з Единбурзького університету, відповідно до статей в іноземних ЗМІ, нещодавно перевернули розуміння спадковості, змусивши мільйони людей переглянути ставлення до свого здоров’я.

Вчені в ході експериментів з’ясували, що ризик захворіти генетичним недугою бере участь спосіб життя людини і ставлення його до свого здоров’я, а не тільки генетична схильність. Вони наводять приклад, пов’язаний з харчуванням: при вживанні некорисних, жирних і неякісних продуктів людина як би «запускає» бомбу, що відповідає за розвиток певного спадкового захворювання.

У ході робіт були використані дані, які протягом багатьох років зберігалися в Біологічному банку Англії. Там в даний момент зберігається інформація про 500 тисяч чоловік у віці 40-70 років. Інформація в Біологічний банк протягом останніх чотирьох років була зібрана вченими для проведення досліджень з діагностики і терапії різноманітних важких недуг. Після ретельного аналізу даних, які були отримані з Биобанка, вчені зробили сенсаційну заяву: фактор впливу генетики на людський організм переоцінюється приблизно на 50%. Дослідники розповіли, що більш важливий у питанні розвитку захворювань спосіб життя людей. Якщо людина дотримується, на відміну від своїх предків з спадковими недугами, здорового способу життя, який відрізняється від попереднього укладу життя, то у нього чимало шансів нівелювати вплив генетичних факторів і позбавити себе і своїх дітей від ризику захворіти «сімейної» хворобою.

За матеріалами: www.vladtime.ru