Забруднення повітря повязано з пігментними плямами на обличчі

0
193

Вихлопні гази, що забруднюють повітря, можуть призвести до утворення темних плям на шкірі, відомих як лентіго, або «печінкові плями», йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Дослідної Дерматології.

Лентиго – це маленькі, затемнені ділянки шкіри, які мають тенденцію з’являтися на обличчі, передпліччях, руках і верхньої частини тіла. Вони можуть почати з малого, але можуть ставати більше, і менші плями можуть зливатися. Вони, як правило, коричневого кольору, але можуть варіювати від жовтого до чорного.

Вони впливають на світлошкірих людей. У США, 90% білих людей старше 60 років і 20% з тих, хто молодше 35 років мають їх у результаті впливу сонця.

Лентиго містять більшу кількість меланіну, ніж навколишня шкіра. Вони, як правило, доброякісні, хоча деякі можуть бути передраковими.

І діоксид азоту (NO2) і сажа, або тверді частинки, що знаходяться в більш високих концентраціях у забруднення повітря вихлопними газами.

Доктор Жан Крутман з Науково-дослідного Інституту IUF-Лейбніца в Дюссельдорфі, Німеччина, вже встановив, що шкіра страждає від забруднення повітря, у тому числі у зв’язку з впливом сажі.

Вплив NO2 пов’язано із зниженою функцією легенів і рак легенів, але ефект NO2 на шкіру людини був неясний.

Доктор провів масштабне дослідження жінок з Німеччини та Китаю, щоб дослідити можливий зв’язок між забрудненням повітря і лентиго.

Німецька група складалася з 806 білих жінок середнім віком 73,5 років. Вони проводили 2,6 години в день на сонці, у середньому, 61% з них використовували косметику із захистом від сонця. Двадцять відсотків з них мали анамнез куріння.

Китайська група включала 743 жінки з Тайчжоу, з середнім віком 59 років. Вони проводили в середньому 3,5 години в день на сонці, але тільки 4,2% з цієї групи використовували косметику з сонцезахисним кремом. Знову ж таки, 20% жінок мали в анамнезі куріння.

Німецька група піддавалася впливу NO2 на середньому рівні 28,8 мкг/м3, а китаянки піддавалися 24,1.

Фотографічні порівняння були використані для оцінки змін шкіри.

Було виявлено, що більш високі рівні NO2 не були пов’язані з формуванням лентиго на задній поверхні руки або передпліччя. При цьому збільшилася ймовірність виявлення плям на щоках, особливо в азіатських жінок.

Збільшення концентрації NO2 на 10 мкг було пов’язано з потемнінням плям на 25%. Дослідники виявили, що NO2 кілька підсилює ефект потемніння. Доктор рекомендує жінкам дотримуватися гігієни шкіри обличчя.

Дослідження тривають.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com