Забруднювачі в будинку псують нам життя

0
235

У Вас відмінний всепогодний будинок, з прикрашеною вітальні, і він добре виглядає. Ви запечатали тріщини, пофарбували стіни, поклали новий килим або, може бути на підлозі ламінат, щоб звести до мінімуму пил. Ви замінили старі меблі, і все виблискує чистотою. Пора палити багаття, поставити кілька ароматичних свічок і відпочити, вірно? Ну, може бути і немає.

Екологічні установи і вчені, схоже, згодні, що практично неможливо повністю ліквідувати або навіть оцінити забруднення повітря всередині приміщень.

Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) вважає, що 4,3 млн чоловік у рік помирають від шкідливих побутових забруднювачі повітря.

Від приготування їжі на дровах в погано вентильованих оселях виникають потенційні проблеми зі здоров’ям. Але забруднюючих факторів дуже багато: від чхання до раку.

Реакції на забруднювачі залежать від ряду факторів, у тому числі віку, індивідуальної чутливості та існуючих умов. Діти, вагітні жінки, літні люди проводять в середньому 19-20 годин на добу в закритому приміщенні, також люди з серцево-судинними або респіраторними захворюваннями, як правило, більш сприйнятливі до їх впливу.

М’які меблі виглядає шикарно, але вона запускає астму. Деякі речовини, такі як свинець або тютюновий дим може впливати на дітей більше, ніж дорослих. Діти більш схильні до астми, що може бути посилена забрудненнями повітря всередині приміщень.

Більш ніж 900 хімічних речовин потенційно плаває в будинках, знаючи, що викликає проблему і як це регулювати можна намагатися це попередити.

Але це дуже і дуже складно. Адже немає такого поняття, як «типове приміщення». Кожен будинок містить різне і складне поєднання потенційних забруднювачів, які змінюються з часом. Окремі особи також мають різні реакції. Навіть якщо вчені зможуть проаналізувати одна речовина, комбінації по-різному взаємодіють, що потенційно може до інших ефектів.

До загальних забруднювачів відносяться цвіль і лупа, комахи, тютюновий дим, миючі засоби, пестициди, гази, такі як радон, діоксид азоту (NO2), чадного газу (CO) і речовини з будівельних матеріалів, такі як формальдегід і свинець. Меблі, підлогові покриття і кондиціонери або обігрівачі можуть також містити частинки забруднення.

Що ж робити і як рятуватися?

Хімічні і біологічні матеріали, які населяють мікроклімат і легко потрапляють в кровотік можна зменшувати за допомогою елементарного провітрювання приміщень.

Так що Ви тепер думаєте про відкритих вікнах?

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com