Загальна анестезія погіршує дитячу зорову память

0
8

Багаторазове застосування загального знеболювання в ранньому дитячому віці негативно позначається на функціонуванні зорової пам’яті, а такі порушення можуть зберегтися на все життя. Таку інформацію отримали вчені з Нью-Йорка.

Необхідність нового наукового дослідження полягала в тому, що щорічно приблизно 4 мільйони американських малюків піддається впливу загальної анестезії, під час якої розвиваються різні порушення свідомості.

Наркоз, вважають фахівці, є досить небезпечною методикою «відключення» свідомості, не тільки для дітей, але і для дорослих. Незважаючи на виникнення можливих негативних наслідків, альтернативи йому ще не знайдено.

Експерименти на тваринах надали інформацію щодо того, що вплив загального знеболюючого в ранньому дитинстві може спричинити до втрати клітин, складових ЦНС і відповідають за нейрокогнитивные функції.

Новітнє наукове дослідження проводилося на макаках, чий головний мозок у перші кілька тижнів життя дуже схожий з людським. Дослідники не стали спеціально піддавати малюків хірургічного втручання, а просто піддали 10 приматів, яким з моменту народження здійснилася всього тиждень, впливу загального педіатричного наркозу протягом 4 годин.

Подібну процедуру повторили через два тижні і через місяць. Потім вчені оцінили візуальну пам’ять макак, у проміжку від 6 до 30 місяців їх життя. Як виявилося, маленькі примати, які зазнали впливу анестезії, не виявляли будь-яких розладів з боку візуальної пам’яті у віковій категорії до одного року. Тим не менше, після цього, їх здатності до запам’ятовування і сприйняття візуальної інформації значно погіршуються.

Далі вчені сподіваються розробити механізм запобігання негативного впливу загального наркозу на головний мозок дітей раннього віку, що не допустить погіршення пам’яті.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here