Загальна анестезія погіршує дитячу зорову память

0
224

Багаторазове застосування загального знеболювання в ранньому дитячому віці негативно позначається на функціонуванні зорової пам’яті, а такі порушення можуть зберегтися на все життя. Таку інформацію отримали вчені з Нью-Йорка.

Необхідність нового наукового дослідження полягала в тому, що щорічно приблизно 4 мільйони американських малюків піддається впливу загальної анестезії, під час якої розвиваються різні порушення свідомості.

Наркоз, вважають фахівці, є досить небезпечною методикою «відключення» свідомості, не тільки для дітей, але і для дорослих. Незважаючи на виникнення можливих негативних наслідків, альтернативи йому ще не знайдено.

Експерименти на тваринах надали інформацію щодо того, що вплив загального знеболюючого в ранньому дитинстві може спричинити до втрати клітин, складових ЦНС і відповідають за нейрокогнитивные функції.

Новітнє наукове дослідження проводилося на макаках, чий головний мозок у перші кілька тижнів життя дуже схожий з людським. Дослідники не стали спеціально піддавати малюків хірургічного втручання, а просто піддали 10 приматів, яким з моменту народження здійснилася всього тиждень, впливу загального педіатричного наркозу протягом 4 годин.

Подібну процедуру повторили через два тижні і через місяць. Потім вчені оцінили візуальну пам’ять макак, у проміжку від 6 до 30 місяців їх життя. Як виявилося, маленькі примати, які зазнали впливу анестезії, не виявляли будь-яких розладів з боку візуальної пам’яті у віковій категорії до одного року. Тим не менше, після цього, їх здатності до запам’ятовування і сприйняття візуальної інформації значно погіршуються.

Далі вчені сподіваються розробити механізм запобігання негативного впливу загального наркозу на головний мозок дітей раннього віку, що не допустить погіршення пам’яті.