Зайва вага посилює симптоматику менопаузи

0
213

Високі значення індексу маси тіла в значній мірі підвищують інтенсивність прояву негативної симптоматики менопаузи. Мова йде про таких ознаках – припливи і підвищена пітливість. До такого висновку прийшли американські вчені з Північної Кароліни.

Вазомоторні прояви, зокрема, нічне потовиділення і припливи – являють собою природний відповідь організму представниць слабкої статі на зниження гормону естрогену. Жінки при менопаузі дуже часто піддаються хвилях тепла, які призводять до почервоніння шкірного покриву і рясної пітливості. Тривалість такого «нападу» може досягати 5 хвилин.

Подібна симптоматика приносить величезний дискомфорт і знижує якість життя, чому дослідники вже давно мають намір виявити ті сприятливі фактори, які впливають на тривалість припливів.

Попередні дослідження вказали на те, що представниці слабкої статі, які набрали зайві кілограми у постменопаузальний період, більшою мірою схильні до негативного впливу вищевказаних вазомоторних ознак. Саме з цієї причини учені вирішили з’ясувати, як впливає високий ІМТ на частоту приливів.

У новому експерименті брало участь понад 700 волонтерів у віковій категорії від 45 до 60 років з різною масою тіла. Вивчення співвідношення ІМТ та інтенсивності вираженості вищевказаної симптоматики показали, що повні жінки в кілька разів частіше схильні припливам. Більше того, науковці відзначають, що у них такі симптоми більш «агресивні», що виражається в більшій тривалості припливів, порівняно з жінками, маса тіла яких знаходиться в межах норми.

Крім вищевказаних даних вченим вдалося з’ясувати, що індекс маси тіла також пов’язаний з м’язовими і суглобовими болями, а також з порушенням процесу сечовипускання. Автори дослідження впевнені, що володіння такою інформацією допоможе жінкам набагато легше переносити клімакс.