Замінники молока небезпечні для організму

0
251

Особи, які воліють або з якоїсь причини змушені приймати в їжу альтернативи молочної продукції, приготовані на горіховою або соєвій основі, а також інших інгредієнтів, мають схильність до недостатньої кількості йоду в організмі. До такого висновку прийшла британська дослідницька група Університету Суррея.

Вчені оцінили концентрацію подібного речовини в 47 альтернативи молочних і кисломолочних продуктів. Найбільш часто за основу такої продукції беруть сою або мигдаль, коноплі або рис, овес або фундук, а також кокосовий горіх. Варто відзначити, що з такого наукового дослідження було виключено спеціально призначене харчування для малюків.

Таким чином, вдалося з’ясувати зміст такого життєво важливого для людського організму речовини, як йод в подібних продуктах становить не більше 2%, порівняно з коров’ячим молоком, що є критично низькими показниками.

Головна користь такого компонента полягає в тому, що він вкрай важливий для формування гормонів, які виробляє щитовидна залоза, а також особливо корисний під час виношування дитини, тому що він бере участь у повноцінному розвитку плоду. Проведені раннє вивчення показали, що дефіцит йоду під час вагітності безпосередньо пов’язаний з низьким IQ і проблемами з читанням у дітей, а також розвитком ендокринних патологій у самої матері.

Велика кількість людей ухиляється від споживання молока через індивідуальної непереносимості або алергію на лактозу. У таких випадках слід звертати увагу на продукти, в яких міститься велика кількість йоду. У таку категорію варто віднести морську капусту і практично всі морепродукти. Інші альтернативи молочної продукції не виступають в якості адекватної заміни коров’ячого молока.