Занадто мало дорослих приймають препарати для зниження рівня холестерину

0
245

Майже половина з тих людей, кому прописані ліки для зниження холестерину, не приймають їх, згідно з даними опублікованими в щотижневому звіті Захворюваності і Смертності в США.

З 2007 по 2014 року відбулося зниження темпів появи американців з високим рівнем холестерину, все завдяки збільшенню використання препаратів для зниження рівня холестерину.

Тим не менш, високий рівень в крові ЛПНЩ, також відомого як «поганий холестерин», залишається основним фактором ризику для серцево-судинних захворювань та інсульту. У США проживає 78,1 мільйонів дорослих з високим рівнем ЛПНЩ і високим асоційованим ризиком серцево-судинних захворювань.

Їм радять вдаватися до регулярних фізичних вправ, здорової дієти і домагатися зниження ваги, крім медикаментозної терапії. Тим не менше, менше половини осіб дотримуються рекомендації лікарів.

Американський Коледж Кардіології (АКК) і Американська Асоціація Серця (ААС) рекомендує прийом препаратів для зниження рівня холестерину при:

  • хвороби серця, перенесений серцевому нападі, деяких видах інсульту або стенокардії;
  • рівні ЛПНЩ 190 мг/дл і більше;
  • діабеті з рівнем ЛПНЩ 70-189 мг/дл у людей 40-75 років.

Дослідники з Центрів по Контролю і Профілактиці Захворювань (CDC) проаналізували дані Національного Обстеження з Питань охорони Здоров’я та Харчування за 2005-2012 роки.

Виявилося, що 36,7% дорослих американців у віці від 21 року рекомендовано приймати препарати для зниження рівня холестерину. З них, тільки 55,5% приймають такі ліки. 46,6% повідомили, що змінили спосіб життя, а 37,1% повідомили, що внесли зміни в спосіб життя і приймають ліки; при цьому 35,5% не вживають жодних заходів.

З 40,8% усіх чоловіків, що мають право на ліки, 52,9% приймали його. З 32,9% всіх жінок, які приймали 58,6%. З 24,2% всіх американців мексиканського походження, приймали ліки лише 47,1%. З 39,5% усіх представників негроїдної раси, 46% приймали препарати. З 38,4% всіх представників європеоїдної, брали 58%. Згідно з даними, найменше дотримувалися рекомендацій представники негроїдної раси.

Люди, які прийняли для себе принципи здорового способу життя, швидше за все, будуть приймати і препарати для зниження рівня холестерину і тільки кожен п’ятий не прислухається до рекомендацій фахівців.

Є привід над чим замислитися.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com