Заняття спортом допоможуть уникнути чоловікам безпліддя

0
217

До таких висновків прийшли вчені після кількох практичних досліджень і теоретичних розробок. Роботу над цим науковим проектом вели вчені з Ірландії.

Науковці встановили, що ті чоловіки, які регулярно займаються в спортзалі і в їх житті присутні помірні фізичні навантаження, мають сперматозоїдами кращої якості, ніж ті, хто не займається спортом. Слід зазначити, що вчені не брали до уваги спосіб життя в цілому і режим харчування.

У той же час, учені відзначили, що найкращі результати були саме у тих чоловіків, які займаються в групі з помірними, а не підвищеними фізичними навантаженнями. Для порівняння – обсяг сперматозоїдів у чоловіків, які займаються спортом регулярно виріс на 8,3%, клітинна форма ставала більше на 17,1%, а мобільність зросла на 13,5%. Крім цього, за результатами медичного обстеження вчені встановили, що концентрація сперматозоїдів у чоловіків стала більше на 14%. Такі показники були зафіксовані вже після тижня регулярних фізичних навантажень.

Такі дані показали, що поліпшити якість сексуального життя і зачати дитину можна без дорогих медикаментозних препаратів і тривалого курсу лікування. Особливо позитивно цей фактор впливає на тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

Проте вчені відзначають, що чоловіче безпліддя може розвинутися і за «неправильного» спідньої білизни. Так, якщо чоловік віддає перевагу носити вузьке білизна, яке здавлює геніталії, ризик розвитку проблем з сечостатевої системою в рази зростає. Крім цього, етіологією таких порушень може стати зловживання нікотином, алкоголем і шкідливою їжею. Не слід забувати і про психологічне здоров’я – часті стресові ситуації і нервове перенапруження також негативно впливає на чоловічий організм. Втім, і на жіночий теж.